650 lat w służbie książki - Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Data dodania: 19.11.2013

650 lat w służbie książki - Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego

Z ogromną przyjemnością informujemy, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski objął honorowym patronatem jubileusz 650 lat w służbie książki.

Pan Sławomir Rybicki, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Sekretarz Stanu w piśmie do Pana Waldemara Janaszkiewicza, Przewodniczącego Stowarzyszenia Księgarzy Polskich napisał:

W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego dziękuję za zaproszenie do objęcia honorowego patronatu nad obchodami jubileuszu „650 lat w służbie książki", które zainaugurowane zostaną 12 grudnia 2013 roku w warszawskim Klubie Księgarza.

Zainicjowane wspólnie przez środowiska związane z rynkiem książki obchody, które mają przybliżyć Polakom historię powstania książki i jej udział w rozwoju intelektualnym, społecznym i duchowym człowieka są wartościową inicjatywą. Mam przyjemność poinformować Pana Przewodniczącego, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej doceniając edukacyjne walory projektu, który służy także rozbudzeniu potrzeb czytelniczych, szczególnie wśród młodych ludzi, wyraził zgodę objęcie jubileuszu „650 lat w służbie książki" honorowym patronatem.

Życzę Panu Przewodniczącemu oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację tego ważnego przedsięwzięcia, satysfakcji z jego przebiegu. Życzę, by towarzyszący obchodom bogaty program trafił do jak największego grona odbiorców i zachęcił Polaków do częstych spotkań z książką.

 

Przejdź do serwisu obchodów Jubileuszu 650 lat w służbie książki