Akademia Sztuki w Szczecinie rekrutuje na wizytę studyjną „Mała biblioteka – duże miasto – wielka zmiana”Akademia Sztuki w Szczecinie ogłasza rekrutację osób, które chcieliby wziąć udział w wizycie studyjnej pt. "Mała biblioteka – duże miasto – wielka zmiana". więcej
Rusza II tura naboru do programu: „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj”Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich uruchamia 21 lipca br. II turę naboru wniosków programu grantowego Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pt. „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj”. Termin składania wniosków upływa 20 sierpnia 2014 r. Wnioski składane są wyłącznie online. więcej
Wyniki naboru do programu „Wizyta za jeden uśmiech”Rada Programowa programu grantowego „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” zapoznała się z wnioskami bibliotek o dotację na zorganizowanie wizyty studyjnej, nadesłanymi do 30 czerwca 2014 r. więcej
Wizyta za jeden uśmiech - webinariumZapraszamy do obejrzenia nagrania z webinarium poświęconego programowi grantowemu „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” realizowanemu przez SBP w ramach PRB. więcej

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich uruchamia 10 czerwca br. nabór wniosków do nowego programu grantowego Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pt.: „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj”.

Dla zainteresowanych bibliotek i bibliotekarzy uruchomiony został serwis informacyjny (sbp.pl/wizyty), gdzie podane są szczegółowe informacje o warunkach uczestnictwa w programie. W serwisie umieszczono również FAQ, z odpowiedziami na podstawowe pytania oraz inne, przydatne informacje dla bibliotek ubiegających się o grant. Serwis będzie systematycznie aktualizowany.

Termin składania wniosków upływa 30 czerwca 2014 r. Wnioski składane są wyłącznie online. Lista bibliotek zakwalifikowanych do programu zostanie opublikowana 8 lipca 2014 r.

O programie

Program grantowy „Wizyta za jeden uśmiech. Przyjedź, zobacz, działaj” jest organizowany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach Programu Rozwoju Bibliotek, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Program jest przeznaczony dla bibliotek, które uczestniczą w Programie Rozwoju Bibliotek lub brały udział w projekcie „RozPRACUJ to z biblioteką”, a także dla bibliotek, których pracownik uczestniczy w sieci LABIB.

Biblioteka - gospodarz wizyty studyjnej, która otrzyma dotację, organizuje wizytę, na którą zaprasza bibliotekarzy pracujących w innych bibliotekach grupy docelowej PRB, członków sieci LABIB, przedstawicieli lokalnych struktur Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, władz samorządowych, innych organizacji pozarządowych i instytucji.

Osoby zainteresowane udziałem w wizytach studyjnych zapraszamy do zapoznania się z mapą wizyt i bezpośredni kontakt z bibliotekami organizującymi spotkania.

regulamin