Polecamy
Jacek Wojciechowski 40,00 PLN 59,00 PLN

Niniejsza monografia przedstawia aktualny stan wiedzy o bibliotekarstwie – z próbą zarysowania... więcej >

Konkurs „Zakładka z przeszłości” - patronat SBP

Data dodania: 25.11.2013

Konkurs „Zakładka z przeszłości” - patronat SBP

Konkurs „Zakładka z przeszłości. Historia spomiędzy kart” to okazja do wymiany ciekawych poglądów na temat książek i czytelnictwa. To przede wszystkim sposobność do poznania losów pozostawionych zakładek w książkach. Są nimi nie tylko standardowe papierowe zakładki. To także przeróżne przedmioty począwszy od widokówek, rysunków, banknotów, poprzez zasuszone kwiaty, łańcuszki, klipsy, serwetki, a kończąc nieraz na czytnikach e-booków lub innych nietypowych rzeczach.

Jeśli i Ty znalazłeś fascynującą zakładkę weź udział w naszym konkursie! Dołącz do zabawy i wygraj atrakcyjne nagrody!

Napisz historię odnalezienia swojej Zakładki z przeszłości, dodaj zdjęcie i wyślij pracę na adres lustrobiblioteki@gmail.com. Do udziału zapraszamy wszystkich miłośników książek, bibliotekarzy i czytelników oraz wielbicieli słowa pisanego. Na zgłoszenia czekamy do 24.12.2013 roku.

Patronat nad konkursem objęło Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, zaś honorowy patronat objęła Biblioteka Narodowa.

Bibliotekom w ramach konkursu sugerujemy organizację warsztatów kreatywnego tworzenia zakładek połączone z dyskusją oraz organizację wystaw ze skarbami pozostawionymi w książkach. Chcemy, aby konkurs pokazał, że czytanie książek jest modne, bo nigdy nie wiemy co możemy znaleźć na kartach lektury.

Inspiracje i kreatywne pomysły do realizacji spotkań w Waszych bibliotekach znajdziecie na stronie www.lustrobiblioteki.pl w zakładce Konkursy -> Zakładka z przeszłości 2013 -> Materiały dla bibliotek.

Konkurs wspierają Sokrates-IT, Granice.pl, Paperblanks, Ideadizajn oraz AleArte. Patronat medialny sprawują Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, BiblioNETka oraz w.bibliotece.pl.

Konkurs został przygotowany przez serwis Lustro Biblioteki. Szczegóły i regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.lustrobiblioteki.pl.

nad. Barbara Morawiec

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP