Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by przede... więcej >

Zaproszenie Przewodniczącej SBP na seminarium „Opiekunowie polskich zbiorów za granicą”

Data dodania: 25.11.2013

Zaproszenie Przewodniczącej SBP na seminarium „Opiekunowie polskich zbiorów za granicą”

Zarząd Główny Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz Zespół Historyczno-Pamiętnikarski przy Oddziale Warszawskim Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich zapraszają do udziału w seminarium „Opiekunowie polskich zbiorów za granicą”, które odbędzie się 29 listopada 2013 r. o godzinie 12.00 w Sali Kinowej Zamku Królewskiego w Warszawie (wejście od Arkad Kubickiego) w ramach III Salonu Bibliotek podczas XXII Targów Książki Historycznej w Warszawie.

Na seminarium będzie zaprezentowana najnowsza publikacja Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Kustosze księgozbiorów polskich za granicą” pod redakcją Hanny Łaskarzewskiej, wydana w serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”, poświęcona nieżyjącym już, zasłużonym bibliotekarzom i opiekunom polskich zbiorów.

Program seminarium:

Prowadzenie: Elżbieta Stefańczyk, przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

  1. Hanna Łaskarzewska: „Kustosze księgozbiorów polskich za granicą” -prezentacja publikacji Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
  2. Prof. Jacek Puchalski” (Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych UW) „Biblioteki polskie i polonijne na Zachodzie oraz ich twórcy i opiekunowie – zarys problematyki”
  3. dr Anna Krochmal (Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych) „Archiwa polonijne na Zachodzie – ich przeszłość i wyzwania przyszłości”.

Zapraszamy także do stoiska III Salonu Bibliotek zorganizowanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (nr 38), na którym będą prezentowane publikacje poświęcone tematyce historycznej wydawane przez biblioteki z całego kraju. Na stoisku będzie można otrzymać bezpłatny „Katalog publikacji historycznych bibliotek” wydany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Elżbieta Stefańczyk
Przewodnicząca Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP