Polecamy
28,00 PLN 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Pokaż się w sieci

Data dodania: 29.11.2013

Pokaż się w sieci

Posiadając stronę opartą na jednym z darmowych systemów CMS, takich jak Wordpress, Joomla czy Drupal albo bloga w jednej z powszechnie dostępnych domen, nie musimy skazywać się na tworzenie galerii bezpośrednio na stronie czy blogu. W sieci dostępnych jest wiele darmowych narzędzi, które pozwolą na przygotowanie prostej i wizualnie ładnej galerii zdjęć, którą z łatwością umieścimy w dowolnym miejscu na stronie.

Narzędzi jest naprawdę wiele. Do tego większość jest darmowa. Jeśli zaś któryś program umieszczony w sieci służy do prezentacji zdjęć w sposób nieco bardziej przypominający fotograficzne portfolio i ma subskrypcje płatne, to jego darmowa wersja pozwala na opracowanie równie dobrej wersji. W darmowych rozwiązaniach też mamy wystarczająco miejsca, by przygotować galerię informującą o działaniach organizacji pozarządowej lub relacjonującej jedno, wybrane zdarzenie czy konferencję.

W dobie wszechobecnego internetu właściwie nie potrzeba instalować żadnego oprogramowania, które posłuży nam do tworzenia albumów umieszczonych w sieci. Część narzędzi, takich jak Picasa oferuje oprogramowanie, które możemy zainstalować w komputerze, ale jego instalacja nie jest konieczna, by stworzyć wirtualną galerię. Galerie internetowe, bo tak należy nazwać serwisy internetowe, które zostaną poniżej przybliżone, to właściwie wirtualne dyski, które nie tylko pozwalają nam magazynować fotografie, ale także prezentować je w mniej lub bardziej przystępnej formie. Nie sposób wymienić wszystkie narzędzia, jakie znajdują się w sieci, warto jednak wspomnieć o najpopularniejszych.

Czytaj dalej.

Źródło: ngo.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP