Polecamy
50,00 PLN

Publikacja Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich przeszłość i teraźniejszość 1917-2017 dokumentuje... więcej >

Co robić, żeby dzieci czytały?

Data dodania: 03.12.2013

O czytelnictwie młodych dyskutowali eksperci z całego świata zgromadzeni na konferencji, która rozpoczęła się w Warszawie w poniedziałek 2 grudnia br. Jednym z uczestników debaty był Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Udział w panelu dotyczącym czytelnictwa w szkołach, obok ministra Bogdana Zdrojewskiego, wzięli m.in. Jan Truszczyński - przedstawiciel Komisji Europejskiej, dyrektor generalny ds. edukacji i kultury UE, Jeanne-Emmanuelle Hutin - „Ouest France”, wiceprezes rządowej grupy doradczej we Francji oraz Jonna Tolonen – „Finnish Newspapers Association”, koordynatorka krajowej kampanii „Do you read”.

Debata była elementem Youth Engagement Summit 2013 - międzynarodowego kongresu poświęconego promocji czytelnictwa wśród młodych ludzi. Kongres odbywaja się w dniach 2-4 grudnia br. w Warszawie, w siedzibie redakcji „Gazety Wyborczej”, która jest organizatorem wydarzenia, wraz z World Association of Newspapers and News Publishers (WAN-IFRA), międzynarodowym stowarzyszeniem wydawców prasy.

Uczestnicy tego wydarzenia dzielą się doświadczeniami, jak promować czytelnictwo wśród młodych oraz jak angażować ich wokół tematów ważnych dla demokratycznych społeczeństw. W trakcie spotkania zaprezentowani zostaną również laureaci tegorocznej Światowej Nagrody Młodego Czytelnika – World Young Reader Prize 2013.

Źródło: MKiDN


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP