Polecamy
23,00 PLN 38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku od 0 do... więcej >

Biblioteki wyróżnione za lokalne przedsięwzięcia

Data dodania: 05.12.2013

Warsztaty fotograficzne, zajęcia kształtujące nawyki ekologiczne to propozycje bibliotek publicznych na Warmii i Mazurach, działających na rzecz społeczności lokalnych. 4 grudnia 2013 roku rozstrzygnięto konkurs „Biblioteka z dobrym klimatem społecznym”. Wygrała go gminna biblioteka publiczna w Starych Juchach.

Jak poinformowała PAP Joanna Przegrodzka z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, która podsumowała konkurs, rywalizacja ma na celu wypromowanie ciekawych inicjatyw bibliotek publicznych realizowanych na rzecz społeczności lokalnych.

Młodzi ludzie działający w klubie wolontariusza przy naszej bibliotece poznawali historię szkolnictwa na terenie gminy, odnajdywali budynki, w których mieściły się przedwojenne i powojenne szkoły, rozmawiali nawet z byłymi uczniami tych szkół. Uczestnicy projektu pojechali do Muzeum w Kadzidłowie, gdzie zwiedzili dawną izbę lekcyjną - podkreśliła Beata Klaus-Gramacka z biblioteki w Starych Juchach.

Zwycięska biblioteka otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 3 000 zł.

Drugie miejsce zajęła Biblioteka Publiczna Gminy Markusy za przedsięwzięcie „Poczytaj mi Mamo, poczytaj mi Tato - Klub Malucha w Bibliotece”. Bibliotekarze prowadząc zajęcia dla dzieci i rodziców przekonywali o wpływie literatury na rozwój najmłodszych. Trzecie miejsce zajęły ex aequo Gminna Biblioteka Publiczna w Wydminach, która prowadziła szereg zajęć ekologicznych oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Biskupcu, która proponowała dzieciom i rodzicom zwiedzanie gminnych zabytków.

Gminne koalicje w bibliotekach powstały z inspiracji Programu Rozwoju Bibliotek. Konkurs, w którym nagrodzono inicjatywy bibliotek publicznych na Warmii i Mazurach, zorganizowała Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie.

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP