Polecamy
15,00 PLN 37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

Kaseciaki znów potrzebne

Data dodania: 06.12.2013

Kaseciaki znów potrzebne

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie rozpoczyna akcję „Kaseciaki znów potrzebne” - zbiórkę starych magnetofonów kasetowych. Jedną z agend WBP w Krakowie jest Wypożyczalnia Książki Mówionej i Brajlowskiej dedykowana osobom niewidzącym i słabo widzącym (fot. sxc.hu / Eduardo Schäfer).

Z usług tej wypożyczalni korzysta prawie 700 osób, z czego większość po 70 roku życia. Jedynym dostępem do literatury jest dla nich książka nagrana na kasety magnetofonowe.

Osoby te, z powodu gorszej percepcji spowodowanej wiekiem nie są niestety już w stanie przejść na odbiór treści zamieszczonych na innych, nowocześniejszych nośnikach, natomiast sprzęt, który do tej pory używali obecnie często się psuje i nie ma możliwości jego naprawy. W takich wypadkach Biblioteka chciałaby mieć możliwość udzielenia im pomocy.

Apelujemy do wszystkich, którzy na przykład podczas przedświątecznych porządków odnajdą gdzieś niepotrzebny im już magnetofon kasetowy, aby zamiast wyrzucać, oddali go do naszej Biblioteki - mówi Jerzy Woźniakiewicz, dyrektor WBP w Krakowie.

Zebrane magnetofony będą wypożyczane niedowidzącym i niewidomym czytelnikom, których własny sprzęt uległ awarii. Akcja „Kaseciaki znów potrzebne” prowadzona jest bezterminowo. Sprawne magnetofony można przynosić do Wypożyczalni Książki Mówionej i Brajlowskiej (pok. 54, tel. 12 37-52-216) w godzinach otwarcia.

nad. Agnieszka Będkowska, Rzecznik Prasowy WBP w Krakowie


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP