Polecamy
Hanna Łaskarzewska 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację... więcej >

Gość z dalekiej krainy w Szebniach

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach Województwo: podkarpackie
Data dodania: 06.12.2013

Mikołajki, to dzień, wyczekiwany przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu z niecierpliwością oczekują one Świętego Mikołaja. Z tej oto okazji Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach wspólnie z Radnym wsi Szebnie, Sołtysem i Radą Sołecką, Świetlicą wiejską GOK i Kołem Gospodyń w Szebniach zorganizowała  4 grudnia 2013 roku w Domu Ludowym w Szebniach „Mikołajki z Mikołajkiem”.

Nasze spotkania mikołajkowe wpisały się już w tradycję i jak co roku w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom uczestnicy  wysłuchali opowieści o Mikołaju, którą specjalnie na tę okazję czytali: W. Piękoś - radny wsi Szebnie, E. Łakomiec - sołtys wsi Szebnie, S. Ablewicz - dyrektor biblioteki oraz D. Slezak z świetlicy wiejskiej GOK.
            Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek, konkursów, gdzie uczestnicy mogli zdobyć nagrody oraz tytuły: „Ciasteczkowego potwora”, „Mistrza dancefloru” i „Króla strzelców”.  Dzieci także chętnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Miały również możliwość wykonania kartek dla Świętego Mikołaja, ozdób świątecznych, choinek z papieru, a najładniejsze z nich zostały nagrodzone.
            Jednak w tym szczególnym dniu  największą atrakcją dla przybyłych gości było spotkanie  ze Świętym Mikołajem, który wręczył wszystkim drobne upominki.

Impreza zgromadziła ponad 50 dzieci wraz z rodzicami i opiekunami. Po zakończonym spotkaniu wszyscy uczestnicy rozchodzili się do domów z wielkimi uśmiechami na buziach, radośni i zadowoleni z miło spędzonego dnia.
 

Za ufundowanie nagród, słodyczy, przygotowanie poczęstunku, oraz pomoc
w organizacji spotkania serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i wolontariuszom.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachPartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP