Polecamy
38,00 PLN

Celem katalogu jest próba stworzenia podstawowego zasobu biblioteki obsługującej dzieci w wieku... więcej >

Świąteczna przygoda

Autor: Biblioteka: BIBLIOTEKA PUBLICZNA GMINY KŁODZKO Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 11.12.2013

Na czas przedświąteczny Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko zaprosiła najmłodszych czytelników na spektakl związany tematycznie z tym okresem. Na scenie wystąpili aktorzy Teatru Edukacji i Profilaktyki Maska z Krakowa.

Pouczającą opowieść o marzeniach, odwadze i przyjaźni, osadzoną w bajecznej, zimowej scenerii obejrzało 175 dzieci w Filii nr 1 w Krosnowicach, Żelaźnie i Jaszkowej Górnej. Spektakl w Jaszkowej Górnej zakończył się spotkaniem z Mikołajem Pawłem i rozdawaniem prezentów.

Któż z nas nie pamięta z dzieciństwa wyglądania przez okno w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja? Wtedy pojawia się uczucie niepewności, czy byliśmy wystarczająco grzeczni, żeby dostać prezenty. Ta mądra historia przekonała nawet najbardziej sceptycznego widza do refleksji nad sobą i swoim postępowaniem. Mały Tygrysek i jego przyjaciele zabrali najmłodszych w wyprawę pełną przygód i odkryć. Spektakl poruszył także bardzo istotny temat – radosnego oczekiwania. Ukazał magię świąt i ich wartość w życiu człowieka.

Fabuła przedstawienia odnosiła się do trwałych wartości takich jak: dobro, przyjaźń, uczciwość, a zabawne perypetie Tygryska nie pozwoliły się nudzić.

Działanie było realizowane w ramach trwałości polsko-czeskiego projektu "Bajeczne Animacje Kulturalne", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska-Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis "Przekraczamy granice".Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP