Polecamy
25,00 PLN

Kolejny, szesnasty, tom serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”... więcej >

Kryminalna zbrodnia w kuchni...

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka publiczna w Chrzanowie Województwo: małopolskie
Data dodania: 11.12.2013

... z wielką przyjemnością spotkaliśmy się w końcu z pisarzem kryminałów. Było i tak, że powieść kryminalną wielbiono, potem czytano w pociągach, potem tępiono i pogardzano nią wręcz sztandardowo... nie pamiętając takich nazwisk jak Arthur Conan Doyle, Raymond Chandler, Agatha Christie.... czy też polskie nazwiska: Joanna Chmielewska, Joe Alex... Dzisiaj to gatunek bardzo prężnie się rozwijający, kilka lat temu powrócił do nas na nowo w skandynawskiej odsłonie na kartach książek np. Stiega Larssona, a w Polsce Marka Krajewskiego, czy też Mariusza Czubaja... i oczywiście Krzysztofa Koziołka, o którym napisano "polski pisarz skandynawskich kryminałów".

O kryminałach, dziennikarstwie, pisarstwie i życiu... z wielką swobodą i znajomością tematu pisarz opowiadał i pracował na warsztatach w chrzanowskiej bibliotece 29.11 b.r. W warsztatach wzięła udział młodzież licealna z I LO w Chrzanowie oraz młodzież z PG nr 1 i PG nr 2 w Chrzanowie - na co dzień członkowie DKK - Dyskusyjnego Klubu Książki w chrzanowskiej bibliotece.

 

[...] Oczywiście polscy pisarze w zdecydowanie mniejszym stopniu niźli Skandynawowie interesują się problemami społecznymi i politycznymi naszego „tu i teraz”, choć i to powoli się zmienia. Dowodem jest chociażby nowa książka Krzysztofa Koziołka „Bóg nie weźmie w tym udziału”, w której autor mierzy się z problem zasadności przywrócenia w Polsce kary śmierci, opakowując go w niezwykle intrygującą fabułę.

 
 
słów kilka o autorze:
 

Krzysztof Koziołek

Rocznik 1978, zielonogórzanin z urodzenia, obecnie mieszka w Nowej Soli. Absolwent politologii na Uniwersytecie Zielonogórskim, z zawodu pisarz i dziennikarz. Pasjonat górskich wędrówek, zapalony kibic żużla i fan serialu "Na południe".W 2007 r. zadebiutował powieścią sensacyjną "Droga bez powrotu", w 2009 r. wydał kryminał skandynawski "Święta tajemnica" (nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego), w 2010 r. ukazała się powieść sensacyjno-przygodowa "Miecz zdrady". Za tę ostatnią autor został zgłoszony do Paszportu Polityki 2010 i nominowany do Lubuskiego Wawrzynu Literackiego.
W 2011 roku Krzysztof Koziołek otrzymał Lubuską Nagrodę Literacką dla najbardziej obiecującego lubuskiego pisarza. W tym samym roku ukazały się kolejne książki: thriller "Premier musi zginąć" oraz "Trzy dni Sokoła" (trzy powieści w odcinkach pisane do tygodników lokalnych i na stronę internetową autora w jednej książce).

więcej o autorze na:  http://www.krzysztofkoziolek.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=26&Itemid=2

oprac.: Olga Nowicka, Dział Promocji Biblioteki i Upowszechniania Czytelnictwa
 
 
 
 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP