Polecamy
39,00 PLN 99,00 PLN

Monografia jest adresowana do wszystkich osób zainteresowanych problematyką szeroko pojętej... więcej >

CYFROWA PAMIĘĆ TWOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY. Digitalizacja regionaliów w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Autor: Katarzyna Samojluk Biblioteka: Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 14.12.2013

CYFROWA PAMIĘĆ TWOJEJ MAŁEJ OJCZYZNY

Digitalizacja regionaliów w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej

Masz jakiś ciekawy dokument związany z daleką i bliską przeszłością swojej miejscowości? Może unikalną publikację, archiwalne czasopismo, plakat czy ulotkę? A może ciekawe zdjęcia związane z Twoimi przodkami, którzy żyli na Kresach? Listy, pamiętniki, film albo starą mapę? Wszystko to możesz trwale zachować dla potomności! Wystarczy użyczyć taki materiał do zeskanowania pracownikom Działu Digitalizacji Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu!

Po zeskanowaniu każdy taki dokument jest zwracany właścicielowi, a jego cyfrowa postać trafia do zbioru, który jest prezentowany w Internecie pod nazwą Cyfrowy Dolny Śląsk na stronie http://jbc.jelenia-gora.pl/dlibra.

Pragniemy podkreślić, że działająca w Dolnośląskiej Bibliotece Publicznej we Wrocławiu Pracownia Digitalizacji jest dofinansowywana ze środków rządowego Programu Wieloletniego Kultura+. Priorytet „Digitalizacja”.

Wszystkie instytucje i osoby prywatne, które mają interesujące publikacje o regionie są zainteresowane udostępnieniem swoich zbiorów, .prosimy o kontakt

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego

Rynek 58, 50-116 Wrocław

tel. 071 33 52 244

digitalizacja@wbp.wroc.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP