Polecamy
25,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Ruszyła akcja Pierwsza Książka Mojego Dziecka

Data dodania: 17.12.2013

Ruszyła akcja Pierwsza Książka Mojego Dziecka

Do ponad 90% szpitali położniczych w całym kraju trafi w grudniu 72 500 pakietów zawierających „Pierwszą Książkę Mojego Dziecka”. Pakiet, złożony z książki z tekstami dla rodziców i wierszami do czytania dziecku od urodzenia oraz z płyty DVD z filmem edukacyjnym i kołysankami, opracowała Fundacja „ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom”. Projekt objęty jest Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i sfinansowany z jego środków. Partnerem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Celem kampanii jest uświadomienie młodym rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu od urodzenia. Projekt ma pomóc rodzicom w budowaniu bliskiego kontaktu emocjonalnego z dzieckiem i rozwijaniu jego umiejętności językowych.

Wspieram ten projekt, ponieważ zdaję sobie sprawę, że nie wszyscy rodzice rozumieją i doceniają wagę obecności książek w życiu dziecka. Moim zdaniem ta Pierwsza Książka może stać się początkiem domowej biblioteki nawet w domach, gdzie do tej pory książek nie było. Czytanie dziecku jest najlepszą i najtańszą inwestycją w jego przyszłość, ponieważ rozwija wyobraźnię. A tylko ludzie z wyobraźnią potrafią świadomie kształtować swoją przyszłość - mówi Joanna Brodzik, ambasadorka kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Przekazywanie pakietów młodym mamom w szpitalach będzie realizowane w sposób ciągły od grudnia 2013 r. do wyczerpania nakładu, co nastąpi prawdopodobnie w lutym 2014 r. Dla osób zainteresowanych treścią Pierwszej Książki Mojego Dziecka, Fundacja uruchomiła możliwość pobrania bezpłatnego e-booka ze strony Fundacji: www.calapolskaczytadzieciom.pl

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP