Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Przyciągnąć emeryta

Data dodania: 13.01.2014

Przyciągnąć emeryta

Marchewkę nacina się w taki sposób, żeby przypominała pień palmy. Liście robi się z ogórka. Rzodkiewki idealnie nadają się na kwiatki, a jabłko to dobry materiał na łabędzia - opowiada Beata Pięta, dyrektorka Biblioteki Publicznej w Twardogórze.

Sama dowiedziała się o tym wszystkim, kiedy w jej bibliotece odbyły się warsztaty carvingowe - to sztuka zdobienia potraw.

Seniorzy uwielbiają takie zajęcia. Tuż przed świętami przygotowałyśmy dla nich warsztaty robienia kartek świątecznych metodą quillingu. To technika, polegająca na tworzeniu ozdób z poskręcanych pasków papieru. Jedna pani przyznała mi się później, że po tych warsztatach siedziała w domu do trzeciej nad ranem i kleiła świąteczne kartki  - opowiada Beata Pięta.

Pracownicy biblioteki w Twardogórze (siedmiotysięczne miasto w województwie dolnośląskim) wiedzą, jak zatroszczyć się o seniora.

Wymyślamy najrozmaitsze inicjatywy, ale ciekawy program to tylko połowa sukcesu – przyznaje dyrektorka biblioteki. – Seniorowi trzeba stworzyć warunki, aby go jakoś w tej bibliotece przytrzymać. Trzeba z nim usiąść, wypić herbatę i przede wszystkim porozmawiać. Ja staram się poświęcić każdemu chociaż chwilę. Oni nas przez to szanują i chętnie wracają.

Seniorzy w bibliotekach publicznych:

Zapraszamy do zapoznania się z książką Wydawnictwa SBP pt. „Seniorzy w bibliotekach publicznych” autorstwa Mirosławy Dobrowolskiej.

Źródło: ngo.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP