Polecamy
19,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

"Urodziny Patrona" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lesznie

Autor: Krzysztof Taciak Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 21.01.2014

 Stanisław Grochowiak, gdyby żył, obchodziłby właśnie 80. rocznicę swoich urodzin. 23 stycznia br., w przeddzień tej rocznicy Miejska Biblioteka Publiczna im. Stanisława Grochowiaka w Lesznie organizuje wieczór poświęcony jednemu z najoryginalniejszych polskich poetów, który patronuje jej od 1977 r.

 „Urodziny Patrona” rozpoczną się o godz. 17:00 w „Galerii za Regałami”, gdzie otwarta zostanie wystawa „Co ze mnie zostanie? Nie martwi mnie to wcale”. Ekspozycja przybliży zbiory Biblioteki związane z wybitnym poetą, dramatopisarzem i publicystą, który przyszedł na świat w Lesznie w 1934 r. Będzie można zobaczyć m.in. rękopisy utworów, rysunki, zdjęcia rodzinne, twórczość literacką Grochowiaka, publikacje jemu poświęcone, plakaty filmowe i teatralne, afisze z imprez a także dedykacje dla czytelników MBP.

Dalsza część wydarzenia odbywać się będzie w „Galerii Lochy”. W programie zaplanowana jest promocja tomu Pokłosie Konkursów Literackich imienia Stanisława Grochowiaka 2004-2012, w którym znalazły się prace nagrodzone w ostatnich edycjach. Nastąpi uroczyste ogłoszenie XI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Stanisława Grochowiaka, który razem z Biblioteką organizują leszczyński oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i Urząd Miasta Leszna. A na deser - „Sceny z życia codziennego artystów”, czyli wieczór anegdot, w trakcie którego Sergiusz Sterna-Wachowiak, poeta, eseista, krytyki literacki, prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich, zaprezentuje anegdoty pisane od lat z autopsji. Swoje opowieści połączy z narracją związaną z autorem „Płonącej żyrafy” i jego twórczością. 

Spotkanie poświęcone Grochowiakowi będzie pierwszym z wydarzeń zaplanowanych przez Bibliotekę w związku z przypadającą w 2014 r. okrągłą rocznicą urodzin patrona. Zapraszamy do wspólnego świętowania.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP