Polecamy
Tomasz Kędziora 17,50 PLN 35,00 PLN

Przedmiotem publikacji jest próba zebrania wiadomości o początkach tworzenia spisów piśmiennictwa,... więcej >

Warszawa Czyta 2014

Data dodania: 28.01.2014

Warszawa Czyta 2014

W maju odbędzie się druga edycja akcji Warszawa Czyta. Ponownie na kilka dni miasto zmieni się w dyskusyjny klub książki. Organizatorzy akcji wybrali cztery książki, spośród których to czytelnicy dokonają wyboru tej jednej, która zostanie bohaterką tegorocznej edycji.

Każda z wyselekcjonowanych pozycji może dostarczać inspiracji do dyskusji i działań związanych ze współczesną Warszawą. W gronie tym znalazły się: „Małe lisy” Justyny Bargielskiej, „Niewidzialne miasta” Italo Calvino, „Zaduszki” Rutu Modan oraz „Zaczyn” Filipa Springera.

Szczególne miejsce w akcji przypada Dyskusyjnym Klubom Książki oraz bibliotekom jako miejscom, które stanowią bardzo ważny element społeczno-kulturowej infrastruktury miasta. W akcję włączyły się Dyskusyjne Kluby Książki działające przy bibliotekach publicznych, a także przy innych instytucjach - w jedenastu z nich odbyły się dyskusje o Cwaniarach. O książce rozmawiano też w radiowym klubie książki w radiu Tok FM, czyli w programie Poczytalni.

W ramach akcji powstał też Mokotowski DKK - jeden z trwałych i namacalnych efektów Warszawa Czyta. Odbyły się także warsztaty dla prowadzących Dyskusyjne Klubów Książki z Warszawy i okolic, które służyły m.in. wzajemnemu poznaniu się i wymianie doświadczeń.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP