Polecamy
14,50 PLN

Koronawirus opanował cały świat. Również Polska się z nim zmaga. Czy koronawirus może być... więcej >

Ferie zimowe 2014 w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej - "Ferie w Bibliotece z wyobraźnią, chociaż bez nart"

Data dodania: 31.01.2014

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie opracowała bogaty i różnorodny program na ferie zimowe pn. "Ferie w Bibliotece z wyobraźnią, chociaż bez nart" . Ofertę kieruje do wszystkich dzieci, które pozostaną w Krakowie.

Zajęcia będą się odbywały w cyklach m. in.: "Akademia Filmowa w Bibliotece", "Ekologia jest modna", ”Klub bibliomaniaków”, "Głośne czytanie na zaczarowanym dywanie”, "Akademia rozwoju wyobraźni" oraz "Legalnie w necie".

Placówki biblioteczne będą organizowały konkursy plastyczne pn.: "Sporty zimowe", "Moja Biblioteka" i "Zima na moim osiedlu" oraz warsztaty: literacko-plastyczne, dla maturzystów, komputerowe i ekologiczne. Warsztaty literacko-plastyczne będą służyć pomocą uczestnikom konkursu pt. "Literacka Mania Komiksowania", ogłoszonego w kwartalniku elektronicznym Regalik. Konkursowy komiks ma być ilustracją do znanego wiersza, fragmentu prozy lub własnej twórczości. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 10-14 lat. Uczestnikom warsztatów Biblioteka zapewnia materiały plastyczne. Program warsztatów komputerowych będzie dotyczył zagrożeń w sieci i ochrony własności intelektualnej, np. "Dbaj o fejs" - zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 8 - 12 lat na podstawie scenariusza "Przygody Fejsmena - prywatność w sieci".

14 lutego 2014 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 odbędzie się finał akcji "Kocham recykling 2014”, która rozpoczęła się w grudniu 2013 r. Biblioteka włączyła się w ogólnopolską akcję ekologiczną Dominika Dobrowolskiego, w której bierze udział 60 polskich miast. Osoby, które przyniosą 5 baterii otrzymają lizak w kształcie serca! Działania wpisują się w cykl: "Ekologia jest modna" realizowany przez Bibliotekę. Dla dzieci w wieku 8-12 lat Filia nr 4 zorganizuje wycieczkę do Małopolskiego Ogrodu Sztuki - "Biblioteka- miejsce spotkań". Uczestnicy zwiedzą ciekawe pracownie: komputerowe, gier, komiksu, pracownie artystyczne i przekonają się, że w Bibliotece nie można się nudzić!

W ramach cyklu "Akademia Filmowa w Bibliotece" w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Filii nr 4 wyświetlane będą filmy i prowadzone będą rozmowy, które wprowadzą młodego widza w zagadnienia tworzenia i odbioru sztuki filmowej oraz zachęcą do sięgnięcia po oryginał literacki.

Młodzi czytelnicy, którzy z niecierpliwością czekają na nowe książki i możliwość wymiany opinii na ich temat będą mieli okazję w czasie ferii uczestniczyć w przeglądach nowości wydawniczych organizowanych w cyklu: "Klub bibliomaniaków".

W ramach cyklu: "Akademia rozwoju wyobraźni" będą się odbywały zajęcia zachęcające do twórczych poszukiwań. W Filii nr 7 dzieci wysłuchają fragmentów Mitów dla dzieci Grzegorza Kasdepke. Lektura wprowadzi najmłodszych czytelników w świat starożytnej Grecji, poznają Olimp - siedzibę bogów i podejmą próbę wystawienia sztuki ”Złoto i uszy króla Midasa”.

Biblioteka zapewnia również bezpłatny dostęp do Internetu, edukacyjnych gier komputerowych i planszowych, platformy e-learningowej FunEnglish.pl i angielski123.pl. oraz najmłodszych zaprasza do Kącika Malucha. Dzieci, które odwiedzą biblioteki w czasie ferii zimowych nie będą się nudzić, spędzą czas bezpiecznie w gronie rówieśników. Szczegółowe informacje na www.biblioteka.krakow.pl

Zima w mieście 2014 - program

"Kocham recycling" - afisz

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP