Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN 43,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by... więcej >

Wirująca karuzela z pisarzami – ferie 2014 z MBP w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 04.02.2014

Czy łatwo jest być damą? Co to takiego zimostrofy i  jak wysokie są podskoki sprytnej foki? Na te i wiele innych pytań odpowiedziały dzieci uczestniczące w dwutygodniowych zabawach zimowych z Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle. Codziennie spotykaliśmy się by wspólnie zakręcić się na literackiej karuzeli wraz z głośnym czytaniem utworów Agnieszki Frączek, Doroty Gellner, Małgorzaty Strzałkowskiej i Grzegorza Kasdepke.

W Oddziale dla Dzieci  przekonaliśmy się czy skarpety atlety pasują do stroju primabaleriny, sprawdziliśmy swoją zwinność i skoczność licząc podskoki sprytnej foki, dowiedzieliśmy się kim jest Franek Gałganek i wzięliśmy udział w konkursie na najzabawniejsze zimowe wiersze.

Wspólnie z Filią nr 1 sprawdziliśmy kim jest literacki gryzmoł, pod słownymi zaspami zimowymi rozwiązywaliśmy quizy, zagadki  i rebusy, a do wspólnych gier oraz zabaw zaprosiliśmy zimoludki, krasnoludki i wielkoludki.

Wraz z Filią nr 2 dowiedzieliśmy się jak być damą i gentlemanem, rozwiązywaliśmy zagadki detektywistyczne śledząc poczynania Detektywa Pozytywki, stworzyliśmy galerię „Niegrzeczniaków” i wstąpiliśmy do krainy gier planszowych.

W Filii nr 3 poczuliśmy się rodzinnie, tworząc drzewo genealogiczne Biblioteckich, odpowiedzieliśmy na pytanie czy strach ma wielkie oczy, poznaliśmy sympatycznego Kapitana Gbura i mamę Wronę oraz przekonaliśmy się czym są kulinarne poematy.

W „Karuzeli z pisarzami” wzięło udział ponad 400 dzieci. W przeprowadzeniu zajęć pomagali nam wolontariusze. Na zakończenie wspólnych spotkań każdy uczestnik otrzymał miłą niespodziankę.

 

MBP w Jaśle


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP