Polecamy
25,00 PLN

Kolejny, szesnasty, tom serii „Bibliotekarze Polscy we Wspomnieniach Współczesnych”... więcej >

Na zdrowie

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 06.02.2014

3 lutego w Bibliotece Publicznej Gminy Kłodzko zs w Ołdrzychowicach Kłodzkich została zainaugurowana kampania edukacyjna „Na zdrowie”. Ma ona na celu poprawę stanu wiedzy młodych i dorosłych Polaków na temat profilaktyki zdrowia, antykoncepcji, chorób kobiecych, edukacji seksualnej i wielu innych ważnych zagadnień. Każdorazowo wykłady we wszystkich bibliotekach na terenie Gminy Kłodzko poprowadzi osobiście dr Halina Szymiec-Raczyńska, Poseł na Sejm RP, lekarz ginekolog, położnik.

 

Na pierwszym spotkaniu obecni byli goście w osobach zastępcy wójta gminy Kłodzko pani Urszuli Panterałki, przewodniczącego Rady Gminy Kłodzko pana Zbigniewa Tura oraz radnej i sołtyski wsi pani Haliny Witos.

 

Wśród uczestników spotkania dominowała młodzież, która nie krępowała się zadawać trudnych pytań, głównie na temat antykoncepcji, seksu i schorzeń występujących u kobiet i mężczyzn. Osoby w wieku dojrzałym interesowały się zdrowym trybem życia, niebezpiecznymi objawami chorób nowotworowych oraz badaniami lekarskimi.

 

Pani dr bardzo chętnie dzieliła się swoją wiedzą, doświadczeniami i konkretami. Opowiadała, jak zachowywać się w kontaktach z przedstawicielami służby zdrowia i w jaki sposób zapewnić sobie aktywne uczestnictwo w leczeniu swych dolegliwości i zapobieganiu im. Podzieliła się swoimi długoletnimi doświadczeniami w zakresie ginekologii i położnictwa. Młodzieży nie szczędziła informacji i porad w zakresie edukacji seksualnej. Radziła wszystkim prowadzenie zdrowego i aktywnego trybu życia, wystrzegania się słodyczy i słodzików, napojów gazowanych i słodkich i wielu innych pyszności, których nie szczędzimy w swoim codziennym jadłospisie.

 

Oceniła pozytywnie fachową literaturę dostępną w bibliotece i zainteresowała nią młodzież. Od ręki zeszły z półek takie tytuły jak:

„Miłość i seks” S. Holroyda

„Ludzie, ja go kocham” G. Grzegorskiej-Wolin

„Lęk i fobie nastolatków” S.G. Mattisa i T.H. Ollendick

„Dzieci, alkohol, narkotyki” R. Maxwell

 

Nad prawidłową realizacją kampanii czuwają dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar wraz z zespołem bibliotekarzy oraz asystentka pani Poseł Agnieszką Nowak.

Następne spotkanie odbędzie się w sobotę 22 lutego o godzinie 14.00 w bibliotece w Szalejowie Górnym. ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ I OSOBY DOROSŁE

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP