Polecamy
Halina Mieczkowska 28,00 PLN 43,00 PLN

… należy skonstruować odpowiednio rozbudowany schemat opisu bibliograficznego, który by... więcej >

Do zaczytania jeden krok

Autor: Ewa Jaworska Biblioteka: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 10.02.2014

Z inicjatywy organizacji zrzeszających "ludzi książki" - bibliotekarzy, księgarzy, drukarzy i wydawców - rok 2014 ogłoszono "Rokiem czytelnika".  "650 lat w służbie książki" to hasło przewodnie tej inicjatywy,  której celem jest zaakcentowanie znaczenia książki.  Jako Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna  wspieramy to  przedsięwzięcie i jeszcze intensywniej będziemy propagować książki i czytelnictwo. 
 
A ponieważ  czytanie książek  jest fajną  formą spędzania wolnego czasu, to w okresie ferii zimowych  nie mogło zabraknąć w bibliotece uczestników półkolonii,  organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 2.
 
Dzieci  ochoczo skorzystały  z zaproszenia dyrektora biblioteki, Janusza Ambrożego,  i obejrzały gabinet dyrektorski "zza biurka". Następnie zostały zaproszone do udziału w imprezie czytelniczej „Do zaczytania jeden krok”. Zapoznały się z procesem tworzenia książki, wcielały się w role pisarza,  ilustratora, wydawcy, drukarza, księgarza, bibliotekarza.  Poznały  współczesne formy  książek dla dzieci: dotykowe, z efektami dźwiękowymi, z cechami  modelowania wizualno-przestrzennego, z audiobookami.
 
Same  zaś zaczęły tworzyć lepieje, groteskowe wierszyki, składające się z dwóch wersów, których formę wymyśliła  Wisława Szymborska.  Z  zilustrowanych  lepieji  powstanie książka, której autorami będą  czytelnicy.
 
Na zakończenie wizyty w bibliotece dzieci otrzymały zakładki do książek  z hasłami zachęcającymi do czytania.   

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP