Polecamy
Wydawnictwo SBP 8,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Filmomaniacy bez tajemnic

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 17.02.2014

Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Jaszkowej Górnej gościła „Kłodzkich filmomaniaków”, którzy zapoznali przybyłych na spotkanie gości z projektem „Kłodzko w kadrze”.

„Kłodzcy filmomaniacy” to nieformalna grupa młodzieży, działająca od 2012 roku. W jej składzie jest obecnie 15 osób w wieku 16-19 lat uczących się w Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości. Opiekunem grupy jest pan Marek Królikowski, który zachęca młodzież do twórczego działania, wskazuje możliwości finansowania, wspiera swoją wiedzą. Członkowie tej grupy pochodzą z różnych środowisk rozsianych na terenie gminy Kłodzko. Interesują się przeszłością Ziemi Kłodzkiej, a także historią polskiego filmu. Projekt „Kłodzko w kadrze” jest realizowany ze środków pozyskanych z programu „Młodzież w działaniu”. Jego głównym celem jest zaprojektowanie nowej trasy turystycznej i filmograficznej w samym mieście Kłodzko. Projekt ma również na celu poszerzenie wiedzy uczestników o dziedzictwie kulturowym miasta i regionu, wzmocnienie ich więzi emocjonalnych z obszarem Ziemi Kłodzkiej. Filmomaniacy przeszli cykl warsztatów związanych z rozwijaniem umiejętności fotografowania, w tym obsługa profesjonalnego aparatu fotograficznego, i obróbka zdjęć. Byli aktywnymi uczestnikami planu filmowego i przy okazji odwiedzili studio filmowe oddziału TVP. Gościli statystę, organizowali zajęcia terenowe podczas których mogli wykorzystywać zdobytą wiedzę.

Podczas spotkania w jaszkowskiej bibliotece można było zobaczyć efekty pracy „Kłodzkich filmomaniaków”. Interesującą wystawę fotograficzną, ogromnie ciekawą prezentację multimedialną oraz przygotowane w ramach projektu foldery i ulotki. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przewodniczący Rady Gminy Kłodzko pan Zbigniew Tur oraz radna pani Daniela Tur. Filmomaniacy planują kolejne spotkania połączone z wystawą swoich prac.  Najbliższe odbędą się w Ołdrzychowicach Kłodzkich oraz w Wojciechowicach, na które już dziś serdecznie wszystkich zapraszają.

  


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP