Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

E-learning dla pozarządowców

Data dodania: 17.02.2014

E-learning dla pozarządowców

Kursodrom.pl - to adres nowo uruchomionej platformy z bezpłatnymi kursami dla menadżerów NGO. Piotr Henzler z Fundacji Akademia Organizacji Obywatelskich wyjaśnia, dlaczego warto z niej skorzystać.

 

Rafał Gębura: – Co to jest Kursodrom?

Piotr Henzler: – To platforma służąca do e-learningu, czyli nauki przez internet. W tej chwili znajduje się tam sześć kursów: z marketingu, prawa, zarządzania finansami, fundraisingu, planowania strategicznego i zarządzania zasobami ludzkimi. Do połowy roku będzie ich co najmniej piętnaście. Docelowo kilkadziesiąt. Platforma została przygotowana w formacie HTLM5, dzięki czemu jest dostępna również na urządzeniach mobilnych – tabletach oraz smartfonach.

– Dla kogo przeznaczone są te kursy?

P.H.: – Kierujemy je przede wszystkim do menadżerów i menadżerek NGO, ale w praktyce są dla każdego, kto jest zainteresowany podnoszeniem swoich kwalifikacji w różnych obszarach zarządzania organizacją. Niektóre kursy są mocno sprofilowane na trzeci sektor, ale inne są bardziej uniwersalne. Menadżerowie NGO z pewnością znajdą tu wiele przydatnych informacji, a osoby z sektora publicznego i prywatnego również znajdą kursy bądź elementy kursów, które bardzo im się przydadzą.

– Zwykle w odniesieniu do trzeciego sektora mówi się o liderach, wy kierujecie swoją ofertę do „menadżerów NGO”.

P.H.: – To nie przypadek. Przez używanie tego pojęcia chcemy pokazać ludziom, że trzeci sektor – pomijając wszelkie kwestie misji i ogólnie rozumianego „czynienia dobra” – to też instytucje, które muszą być sprawnie zarządzane. A sprawnie zarządzana instytucja musi mieć menadżera.

– To dość biznesowe podejście.

P.H.: – Nie biznesowe, a profesjonalne. Mamy obecnie do czynienia z przenikaniem się sektorów. Jest rywalizacja – trochę o pieniądze, trochę o ludzi. Jeśli zostaniemy na poziomie działaczy, a nie menadżerów, to się nie rozwiniemy. My chcemy pomóc organizacjom, aby były równoprawnym uczestnikiem rynku usług społecznych czy obywatelskich.

– Czy kursy na Kursodromie są bezpłatne?

P.H.: – Tak, nie ma żadnych ograniczeń. By z nich korzystać, trzeba tylko zarejestrować się w serwisie. 

Czytaj całość.

Źródło: ngo.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP