Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

Oto Kot

Autor: Ewa Jaworska Biblioteka: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna Województwo: wielkopolskie
Data dodania: 19.02.2014

W RAMACH AKCJI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Koty fascynują człowieka od tysięcy lat. Mimo że są udomowione, nigdy nie pozwoliły się całkowicie poznać. Są jednak prawdziwymi cudami natury. Zasługują na podziw i opiekę. Dlatego też dla  podkreślenia  znaczenia kotów w życiu człowieka, niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także aby uwrażliwić ludzi na często trudny koci los, został ustanowiony Światowy Dzień Kota, który przypada 17 lutego. 

W tym dniu nie mogło zabraknąć kocich opowieści, które snuła w Przedszkolu nr 17 „Piastowska Gromada”  Magda  Przybylska,  wolontariuszka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie, z zawodu kynoterapeuta, która przybyła z  1,5 rocznym kotem rasy perskiej o imieniu Pączek. Dodatkową atrakcją  było głośne czytanie książki „Oto kot” Pauliny Wierzby. Ten czytelniczy rarytas pozwolił przedszkolakom  na poznanie  m.in. kociej prehistorii, bliższych i dalszych kuzynów kota domowego, kocich rekordzistów, sekrety kociej anatomii, czy osobowości. Okazało się, że koty potrafią leczyć, a  nawet posiadają magiczną moc!  

Dzieci w kocich  kreacjach wspaniale się bawili podczas imprezy czytelniczej przygotowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna i Przedszkole nr 17.

 

 

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP