Polecamy
35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Finał akcji Zaczytani

Data dodania: 20.02.2014

Finał akcji Zaczytani

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, w ramach finału akcji „Zaczytani”, przekazuje dla potrzebujących dzieci około tysiąca książek, o wartości blisko 6 tys. złotych. Książki zebrane w filiach, zostały dobrowolnie przekazane przez czytelników MBP, a także dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli Lublina oraz Świdnika.

Ideą akcji było zbieranie książek w celu utworzenia biblioteczek w miejscach opieki nad dziećmi, przykładowo na oddziałach dziecięcych w szpitalach.

Planowana jest również dyskusja panelowa zebranych gości oraz specjalistów ze świata nauki i praktyków na temat wykorzystania książek w procesach terapii i resocjalizacji (biblioterapii). Swój udział w spotkaniu potwierdzili:

  • obejmująca honorowe przewodniczenie - Magdalena Monist-Czerwińska z UMCS, m.in. autorka prac na temat resocjalizacji z wykorzystaniem czytania,
  • Lilia Potonia - doktorantka UMCS zajmująca się od lat praktycznie i teoretycznie arteterapią dzieci, ze szczególnym wyróżnieniem biblioterapii - bajkoterapii,
  • przedstawiciele stowarzyszenia Eleutheria grupującego studentów resocjalizacji pomagających osadzonym,
  • Orest Tabaka, popularny mówca motywacyjny - przedstawi znaczenie lektur w swojej pracy
  • Wojciech Olchowski z Działu Promocji MBP w Lublinie - przedstawi założenia długofalowej kampanii pt. "Czytanie Leczy".

Źródło: Portal księgarski


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP