Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Siła czytania! Akcja "Zostań czytelnikiem" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 05.03.2014

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle trwa akcja „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”.  O tym, jak wielką radość może sprawiać czytanie przekonało się już 17 grup 5 i 6 letnich dzieci, które odwiedziły bibliotekę i uczestniczyły w pierwszych zajęciach z książką w roli głównej.

Dzięki wspólnym spotkaniom wiemy już, jak dbać o swoje ulubione lektury i zostać czytelnikiem, potrafimy odróżnić wypożyczanie od kupowania oraz księgarnię od wypożyczalni.  Każdorazowo spotkania są także okazją do wielu niebanalnych pytań np. o to: Czy można wypożyczyć nie książkę a całą bibliotekę? Wszystkim wizytom najmłodszych towarzyszy głośne czytanie, ciekawe rozmowy, quizy, zagadki i mnóstwo uśmiechu  na twarzach. W ramach  mini zajęć plastycznych zamieniamy się w małych artystów własnej wyobraźni.  Dzięki temu powstały już fantazyjne, a zarazem wielofunkcyjne SOWY MĄDRE GŁOWY i tęczowe KARTY BIBLIOTECZNE.

Podczas tegorocznych spotkań akcji Zostań Czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki, włączamy się także w Ogólnopolską akcję Czytam sobie! i słuchamy głośnego czytania książek z serii Czytam sobie!

Akcja została objęta honorowym patronatem Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła.

Spotkania Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki odbywają się w Oddziale dla Dzieci i trzech filiach MBP. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, Portal www.terazJaslo.pl  i www.jaslonet.pl. Zachęcamy do jej wsparcia i zaangażowania się w działania na rzecz najmłodszych. Czytajmy dzieciom!

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP