Polecamy
Małgorzata Kisilowska 39,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Tydzień z Internetem w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej w dniach 24 do 30 marca 2014 r.

Data dodania: 17.03.2014

Jak co roku Nowohucka Biblioteka Publiczna włączyła się w ogólnoeuropejską kampanię "Tydzień z Internetem". Kampania ma na celu przybliżyć różnorodne możliwości Internetu i nowych technologii, a także pomagać bezpiecznie poruszać się w sieci, w szczególności dzieciom i młodzieży. Myślą przewodnią tegorocznej edycji jest zdobywanie i rozwijanie umiejętności cyfrowych potrzebnych w nowoczesnej europejskiej gospodarce. Akcja została objęta honorowym patronatem przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

W ramach Tygodnia z Internetem w placówkach Nowohuckiej Biblioteki Publicznej będą się odbywały kursy komputerowe dla seniorów w cyklu: (Nie)wykluczeni oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców. Biblioteka oferuje dostęp do 39 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu przez cały rok.

Seniorzy w wieku 50+ poznają zasoby Internetu nauczą się m.in.: robić zakupy w sieci, kopiować i przenosić zdjęcia z aparatu cyfrowego na komputer, poznają możliwości wyszukiwawcze katalogu NhBP, dowiedzą się jak można prolongować, zamawiać i rezerwować potrzebne książki. Jak stawiać pierwsze kroki w mediach społecznościowych. Nauczą się również oceniać wiarygodność znalezionych treści i nabędą umiejętność ich weryfikowania. W cyklu:(Nie) wykluczeni, w ramach lokalnego programu ”Małe okno w wielki świat” w Tygodniu z Internetem zaplanowano warsztaty dla seniorów z Panem Jakubem Sobczykiem - latarnikiem Polski Cyfrowej.

Dla dzieci zostanie zorganizowane spotkanie inspirowane książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich "Co z Ciebie wyrośnie?", opierać się będzie na materiałach opracowanych przez autorów kampanii. Jego uczestnicy podczas zabawy odkryją tajemnicze i zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej dowiedzieć się, że to, czym będą zajmować się w życiu może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami. Podczas lekcji bibliotecznej, przy pomocy Internetu, uczniowie poznają postać wybitnego badacza polskiej kultury ludowej Oskara Kolberga - etnografa, folklorystę, kompozytora. Odkryją jego dorobek twórczy i ciekawostki z życia. Obejrzą również wystawę i wyszukają w katalogu bibliotecznym wszystko co na temat O. Kolberga znajduje się w Bibliotece. W cyklu: Legalnie w Necie odbędzie się impreza, podczas której dzieci dowiedzą się jak bezpiecznie korzystać z Internetu, będą uczestniczyć w grach i zabawach tematycznie związanych z w/w tematem.

Ponadto podczas wszystkich zajęć bibliotekarze będą informować o możliwości bezpłatnego dostępu do e-zasobów MegaMatma.pl w Bibliotece. Każdy, kto będzie chciał poszerzyć wiedzę z matematyki, ma problemy lub jest zainteresowany tym przedmiotem będzie miał możliwość korzystania z platformy MegaMatma.pl, w czterech filiach NhBP do marca 2015 roku.

Szczegółowy harmonogram imprez, dostępny jest na stronie www.biblioteka.krakow.pl


 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP