Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!

Data dodania: 27.03.2014

Nie bądź zielony w temacie autyzmu. W kwietniu bądź niebieski!

Z przyjemnością informujemy, że Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich włącza się do akcji. Zachęcamy również biblioteki do wspierania tej inicjatywy na terenie swoich placówek i filii.

Realizowana 2 kwietnia globalna inicjatywa „Na niebiesko dla autyzmu” (oryginalnie: Light it up blue) rozpoczyna obchody Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Celebruj go z organizacjami należącymi do Porozumienia AUTYZM-POLSKA, któremu przewodniczy Fundacja SYNAPSIS.

To proste!

  • Po pierwsze: 2 kwietnia włącz się w niebieską iluminację lub ubierz się na niebiesko.
  • Po drugie: przez cały kwiecień poszerzaj i dziel się wiedzą na temat autyzmu i innych całościowych zaburzeń rozwojowych.
  • Po trzecie: wspieraj lokalne organizacje pozarządowe niosące pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom. Informuj o swoich planach i zrealizowanych projektach.

SBP zachęca biblioteki do wzięcia udziału w akcji!

Jak można to zrobić?

Iluminacja

  • skontaktuj się z osobą od spraw administracyjnych i zaproponuj zmianę oświetlenia budynku lub biura na kolor niebieski
  • zachęć współpracowników, aby ubrali się 2 kwietnia na niebiesko
  • zapytaj zarządzających stronami internetowymi lub social media o możliwość umieszczenia informacji o akcji
  • kup niebieskie np. buttony albo inne produkty dla swoich najbliższych współpracowników i podaruj im je (zobacz: Sklep Pracowni Rzeczy Różnych)

Wiedza

Wsparcie

  • sprawdź, czy twoja organizacja lub instytucja może świadczyć nieodpłatne lub niekomercyjne usługi na rzecz organizacji pozarządowych pomagających osobom z autyzmem (np. zorganizować zwiedzanie)
  • podziel się tym co umiesz najlepiej, zorganizuj akcję wolontariatu kompetencyjnego na rzecz organizacji pomagającej osobom z autyzmem (zobacz: Lista organizacji - Porozumienie AUTYZM-POLSKA)

Do pobrania:

Pochwal się!

Zachęcamy biblioteki do nadsyłania do portalu sbp.pl relacji z wydarzeń promujących akcję, zdjęć i innych elementów promujących akcję „Na niebiesko dla autyzmu” w waszych placówkach.

Do tego celu proponujemy formularz pochwal się: sbp.pl/o_bibliotekach/dodaj_wydarzenie

Pomóż innym zrozumieć i uwrażliwić się na autyzm, aby ułatwić osobom dotkniętym autyzmem życie wśród nas. Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu realizowane są pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej.

Więcej na www.naniebiesko.org.pl


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP