Polecamy
12,50 PLN

Od Redaktora Kwietniowy numer „Bibliotekarza” zawiera teksty nawiązujące do ważnych,... więcej >

Rodzinne czytanie

Autor: Biblioteka: Książnica Beskidkza Województwo: śląskie
Data dodania: 04.04.2014

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci po raz kolejny w Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej

            Jak co roku Książnica Beskidzka obchodziła Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Podczas tych obchodów, u nas trwających dwa dni, przygotowane zostały  2 i 3  kwietnia  spotkania z najmłodszym czytelnikiem, na których zaprezentowane zostały nowości wydawnicze przeznaczone wiekowo dla najmłodszego czytelnika. Spotkaniom tym, w trakcie których omówiono historię książki i okładki literatury dziecięcej, towarzyszyła bajkowa zgaduj-zgadula.

Kontynuacją tych działań była impreza „Rodzinne czytanie”, w ramach której przygotowane zostało spotkanie autorskie z Panem Tomaszem Szwedem, autorem książek dla dzieci, a także seminarium bibliotekarskie. Poruszano  tematy związane z działaniami czytelniczymi i literackimi Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej i bibliotek publicznych powiatu bielskiego. 

            Tej dwudniowej imprezie towarzyszyła wystawa „Co pamiętają rodzice czyli jak zmieniała się książka dziecięca na przełomie lat”. W oparciu o zbiory własne Książnicy Beskidzkiej zaprezentowano  zmiany jakie przechodziła okładka książki literatury dziecięcej od lat 50-tych aż do współczesności.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP