Polecamy
Andrzej Buck, Monika Simonjetz, Dawid Kotlarek 35,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Festiwal Literatury dla Dzieci

Data dodania: 11.04.2014

Festiwal Literatury dla Dzieci

Festiwal obejmuje przeszło 100 spotkań i wydarzeń towarzyszących, które odbędą się w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu w 18 dni. 12 maja - 1 czerwca 2014 roku.

Dla dzieci przygotowano warsztaty i spotkania z autorami książek oraz ilustracji.

Będzie coś dla:

  • wielbicieli literatury skandynawskiej – Złap szwedzki trop z wyjątkowymi gośćmi ze Szwecji;
  • młodych detektywów – cykl Akademia Detektywa, w której zajęcia poprowadzą autorzy najlepszej polskiej prozy detektywistycznej;
  • młodych filozofów (Wydawnictwo Zakamarki i seria „Dzieci Filozofują“);
  • tych, którzy mają poetycką duszę (warsztaty poetyckie);
  • tych, co poezji chętnie posłuchają – Mroczne czytanki po zmroku.

Poruszone zostaną bardzo ważne tematy, takie jak prawa człowieka, patriotyzm, tolerancja. Zaprezentuje się literaturę dotykającą problemów choroby, śmierci, rozwodu, depresji. Przedstawiona też będą publikacje tak zaskakujące, że aż trudno w nie uwierzyć. Wśród kilkudziecięciu znakomitych gości zagranicznych będą: autorzy ze Szwecji – Martin Widmark, Asa Lind, Eva Susso, z Hiszpanii – Vicente Ferrer, Begoña Lobo oraz z Korei – Kim Jin-kyung.

Polską literaturę dla dzieci reprezentują m.in. Wojciech Widłak, Maciej Wojtyszko, Andrzej Maleszka, Marcin Szczygielski, Michał Rusinek, Paweł Pawlak, Grzegorz Kasdepke, Iwona Chmielewska, Barbara Gawryluk i wielu innych.

Wszystkie spotkania dla dzieci i młodzieży są oparte na aktywizujących metodach pracy dydaktycznej i metodyki zabawy, gdzie młodzi czytelnicy spotykają autora w roli kreatora literackich światów, pracującego razem z nimi, pełniącego rolę przewodnika po świecie literatury. W programie jest także twórcza praca dzieci – stawianych w roli odkrywców, czym rozbudza się ich naturalną ciekawość świata.

Integralną częścią festiwalu będzie cykl spotkań z wybitnymi badaczami literatury dziecięcej i młodzieżowej, którzy w przystępny sposób podadzą rodzicom rozwiązania ich codziennych dylematów. Pokażą, jak we współczesnym świecie wspierać dziecko w rozwoju tożsamości czytelniczej. Na co zwracać uwagę, jak wartościować, jak zachęcać i kiedy zabraniać – to problemy, wokół których odbędą się wykłady i dyskusje.

Imprezie patronuje m. in Polska Sekcja IBBY. Więcej informacji na stronie http://fldd.pl/


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP