Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Moje spotkania z Ojcem Świętym w jasielskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 11.04.2014

27 kwietnia b.r. cały świat śledzić będzie historyczne wydarzenie kanonizacji Jana Pawła II. W związku z tymi doniosłymi uroczystościami Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała wystawę „Moje spotkania z Ojcem Świętym”.

Wystawa ta jest próbą uchwycenia tego, co wniósł pontyfikat Papieża - Polaka w życie Kościoła i naszej Ojczyzny, a przede wszystkim w życie mieszkańców naszego miasta. Zaprezentowane wspomnienia i fotografie  są żywym pomnikiem świadczącym o tym, w jaki sposób nawet najkrótsza chwila obecności z tym wyjątkowym Człowiekiem odcisnęła piętno na dalszym życiu tych,  którzy stanęli z Nim twarzą w twarz … Każdy z uczestników zaświadcza, że widział Człowieka wyjątkowego, i miał poczucie obcowania ze Świętym.

Teraz, kiedy po dziewięciu latach, spełnia się marzenie milionów chrześcijan o kanonizacji papieża Jana Pawła II, pozostaje radość, że można było spotkać osobiście tak niezwykłego człowieka w swoim życiu, ale też zastanowić się czy oprócz wspólnych zdjęć i nostalgii po stracie wielkiego świętego pozostało coś więcej w naszym życiu duchowym.

Wystawa będzie czynna od 10 kwietnia do 30 maja 2014 r. w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

 MBP w JaślePartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP