Polecamy
Marta Tyszkowska 27,00 PLN

Celem książki jest ukazanie znaczenia koncepcji Internetu Drugiej Generacji dla współczesnych... więcej >

"Roztańczona Noc z Andersenem"

Autor: Maria Jasionek Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jastrzębiu-Zdroju Województwo: śląskie
Data dodania: 12.04.2014

„Roztańczona Noc z Andersenem” odbyła się w nocy z  04/05.04.2014r. w Filii nr 2 „Masnówka” w Parku Zdrojowym. Tematem przewodnim tegorocznej imprezy był motyw tańca pojawiający się w baśniach Hansa Christiana Andersena.

Zaproszenie do udziału w imprezie przyjęła Izabella Klebańska – autorka książek muzycznych, która zaprosiła uczestników imprezy do poznania tajników dźwięków muzyki i dawnych tańców. W trakcie godzinnego spotkania, prowadzonego w oparciu o książkę Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami, dzieci poznały podstawowe kroki i figury tańców dworskich oraz ciekawostki związane z ich historią.

Program imprezy obejmował również warsztaty taneczne prowadzone przez instruktorów tańca ze szkoły Dance Passion. Daniel Niedzielski zaprezentował podstawowe kroki dancehall a Roksana Niechciał uczyła dzieci podstaw disco dance.  Z pośród wszystkich uczestników warsztatów tanecznych instruktorzy nagrodzili karnetem wstępu do szkoły tańca na najbliższy miesiąc tych, którzy najlepiej poradzili sobie z układem choreograficznych. Kolejną niespodzianką szkoły tańca były pokazy  w wykonaniu grup Mini Gracja – taniec towarzyski, Pixel – disco dance, Balet grupa zaawansowana, Fantazja – hip hop. Dla każdego z uczestników przygotowano również bon rabatowy na wybrane warsztaty pod okiem instruktorów.

Ważnym elementem imprezy było głośne czytanie przez Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój – Mariana Janeckiego, który zaprezentował dzieciom baśń Ołowiany żołnierzyk. Nie obyło się bez niespodzianek. Każdy z uczestników otrzymał od prezydenta niespodziankę w postaci pamiątkowego certyfikatu uczestnictwa  w Roztańczonej Noc z Andersenem oraz książkę „Jastrzębie-Zdrój 1963 – 2013. Zarys historii młodego miasta” wydaną z okazji jubileuszu miasta.

W dalszej części spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych Taneczne kreacje, polegających  na stworzeniu collagu plastycznego przedstawiającego tańczącą parę. Był to doskonały sposób na wykorzystanie przez dzieci pokładów kreatywności oraz pomysłowości w wykonaniu zadania.

Jednym z punktów imprezy był Wieczór baśniowy inspirowany Ołowianym żołnierzykiem, podczas którego dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych, rozwiązywały zagadki oraz rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Bibliotekarze prezentowali dzieciom wybrane fragmenty bajek Hansa Christiana Andersena. W późnych godzinach wieczornych rozpoczęła się zabawa taneczna, w której wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły, prezentując swoje możliwości taneczne.  Roztańczona Noc z Andersenem zakończyła się w późnych godzinach nocnych. Po nocy pełnej wrażeń dzieci udały się do domów z zapewnieniem o chęci uczestnictwa w kolejnej edycji imprezy w przyszłym roku.

O pełne brzuszki dzieci zadbano przygotowując smaczną kolację, deser oraz śniadanie. W przygotowanie posiłków zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Wojciech Korfantego wraz z nauczycielami szkoły Anną Labzą oraz Joanną Kanak.    

 Impreza odbyła się w ramach projektu "Jastrzębskie podróże z literaturą" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP