Polecamy
Aleksandra Maria Korczak 29,00 PLN

Praca p. Aleksandry Korczak zachowuje wszystkie rygory naukowości, Autorka operuje dojrzałym warsztatem... więcej >

Kierunek: BIBLIOTEKA - konkurs

Data dodania: 16.04.2014

Kierunek: BIBLIOTEKA - konkurs

Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz Stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj” zapraszają do udziału w konkursie „Kierunek: BIBLIOTEKA”. Konkurs skierowany jest do bibliotek publicznych będących uczestnikami I, II lub III rundy Programu Rozwoju Bibliotek i zainteresowanych oznakowaniem swoich placówek bibliotecznych w przestrzeni gminy.

Uczestnikiem konkursu może być biblioteka publiczna i / lub jej filie.

Celem konkursu jest wsparcie bibliotek w informowaniu i promocji usług bibliotecznych w przestrzeni gminy i zachęcenie nowych użytkowników do korzystania z zasobów biblioteki poprzez wprowadzenie systemu oznakowania zewnętrznego, opartego na poradniku przygotowanym przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej. System oznakowania zewnętrznego zawiera następujące elementy: kierunkowskazy, tablice informacyjne w przestrzeni gminy, oznakowanie usług dostępu do Internetu, logotyp.

W konkursie zostanie wyłonionych 100 placówek bibliotecznych, które otrzymają dotację w wysokości ok. 1800 PLN na wdrożenie systemu oznakowania zewnętrznego w swoich placówkach. Dodatkowo każda z zakwalifikowanych placówek otrzyma wsparcie konsultanta w celu przygotowania projektu technicznego oznakowania.

Aby wziać udział w konkursie, należy wypełnić formularz dostępny w Wirtualnym Segregatorze.

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP