Polecamy
37,00 PLN

Rozwój humanistyki cyfrowej spowodował (…) skupianie na niej coraz większej uwagi... więcej >

„Dziecko z Zespołem Aspergera jako wyzwanie pedagogiczne”

Autor: Biblioteka: Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie Województwo: lubelskie
Data dodania: 16.04.2014

Na niebiesko dla autyzmu

Gminna Biblioteka Publiczna w Urszulinie włączyła się do globalnej inicjatywy „Na niebiesko dla autyzmu”, 2 kwietnia bibliotekarka ubrana na niebiesko przekazywała informacje dotyczące autyzmu.

Dnia 15 kwietnia 2014 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Urszulinie spotkali się nauczyciele z panią psycholog Emilią Kwiecień. Szkolenie „Dziecko z Zespołem Aspergera jako wyzwanie pedagogiczne”, odbyło się w ramach obchodów Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu. Wydarzenia w ramach Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu, realizowane są pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej. Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich włączyło się do akcji, a biblioteka w Urszulinie wsparła inicjatywę, m.in. poprzez szkolenie. Zespół Aspergera zaliczany, tak jak autyzm, do całościowych zaburzeń rozwoju człowieka. Dziecko z zespołem Aspergera nie nawiązuje spontanicznie relacji, ma trudności w kontaktach z rówieśnikami. Nieodpowiednio odczytuje sygnały niewerbalne (m.in. mowę ciała, mimikę) wysyłane przez inne osoby. Specyficzny język, zainteresowania przeradzające się w pasje, dosłowne rozumienie znaczenia pewnych słów – to jedne  z wielu objawów Zespołu Aspergera.

Uczestniczki spotkania wymieniły się informacjami, własnymi doświadczeniami i uwagami, padło wiele pytań. Oczywiście jedno spotkanie nie wyczerpało obszernego tematu, ale przybliżyło problem tak mało znany.

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP