Polecamy
Małgorzata Kowalska 32,00 PLN 47,00 PLN

Crowdsourcing internetowy – pozytywny wymiar partycypacji społecznej. Konteksty – istota... więcej >

"Zostań czytelnikiem!" w jasielskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 17.04.2014

Jak nazywamy osobę, która pisze książki? Czy książka-zabawka to bardziej książka, czy może zabawka? Kto ma książek bez liku, dba o nie i czytelników? Na te pytania odpowiedziały dzieci z jasielskich przedszkoli uczestniczące w finałach akcji Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

BIBLIO-quiz pokazał, że najmłodsi wiedzą już jak zostać czytelnikiem, co to takiego wypożyczalnia książek i dlaczego warto czytać. Podczas spotkania  wieńczącego akcję, a zarazem rozpoczynającego przygodę z  biblioteką,  przedszkolakom głośno czytali  dorośli. Dzięki opowiadaniu o Panu Kuleczce Wojciecha Widłaka, odkrywcy Krainy Biblioteki i Książki przekonali się, że ...wszystko od czegoś trzeba zacząć... – dorastanie i zdobywanie wiedzy także. Pomocą w tym są książki – te czytane przez rodziców do poduszki i te, które samodzielnie może wybrać dla siebie dziecko odwiedzając bibliotekę.

Jak na prawdziwego przyjaciela książki przystało, każdy uczestnik akcji został pasowany na czytelnika, udekorowany biblioteczną odznaką  lubiącego czytać i otrzymał dyplom za aktywny udział we wspólnych spotkaniach. Wszystkie grupy przedszkolne
w podziękowaniu za uczestnictwo w akcji otrzymały upominek książkowy.

Od 27 marca do 14 kwietnia 2014 r. podczas wspólnych spotkań zaprzyjaźnione z książką zostały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1, 2, 3, 6, 9,10,11.

Akcja objęta jest patronatem honorowym Andrzeja Czerneckiego – Burmistrza Miasta Jasła. Patronat medialny nad akcją sprawuje: Radio VIA, Telewizja Jasło, portal www.terazjaslo.pl 
i www.jaslonet.pl.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP