Polecamy
21,00 PLN 45,00 PLN

Autorom zebranych w tomie tekstów przyświecał cel przypomnienia wartości, znaczenia i roli... więcej >

Czytanie na wiosnę

Data dodania: 29.04.2014

Czytanie na wiosnę

Najnowszy numer TU najlepiej czytać w ruchu - w parku, w podróży, na wycieczce. Jeśli już musimy przy biurku, warto wygospodarować czas na przynajmniej dwie krótkie przerwy podczas lektury.

Po co? Aby wykonać parę ćwiczeń zaproponowanych przez autorkę tematu numeru - „Pan Komputerus, czyli na drodze zgubnej ewolucji”. Na wiosnę dbamy o naszych czytelników i doradzamy, jak pozostać na bieżąco z lekturami i równocześnie nie stracić zdrowia.

Gdy już rozruszamy nasze mięśnie, wykonując serię prostych ćwiczeń, warto kontynuować lekturę, chociażby dla tekstu o audiobookach - Pani Anna Kotlonek-Kowalik z Biblioteki Akustycznej wprowadza czytelników TU w tajniki powstawania książek dla zabieganych, dla kierowców, dla dzieci... Infografika w wiosennym numerze podsumowuje wszystkie dotychczasowe edycje akcji Odjazdowy Bibliotekarz, a felieton wywraca do góry nogami pojęcie o tym, jakie pozycje można zająć podczas lektury. Jak widać -dużo ruchu, dużo swobody.

Nie brakuje w numerze także wartych uwagi branżowych tekstów – Iwona Wiśniewska z Centrum NUKAT prezentuje ogólnodostępne narzędzia, które ułatwiają współkatalogowanie, a Kuba Danecki z Centrum Cyfrowego przekonuje, dlaczego warto otworzyć się na Open Access. Do tego wizyty w aż dwóch bibliotekach – Białoruskiej Bibliotece Narodowej i Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu.

I na sam koniec świetna wiadomość – najnowszy numer TU wydany został na wolnej licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. Co to oznacza? Swobodne dzielenie się treściami zawartymi w nim. Zachęcamy zatem do niczym nieskrępowanego linkowania i życzymy udanej lektury.

nad. Redakcja TU

 

Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP