Polecamy
Marta Tyszkowska 27,00 PLN

Celem książki jest ukazanie znaczenia koncepcji Internetu Drugiej Generacji dla współczesnych... więcej >

Skok w nowe media - zaczynamy Bibliocamp

Data dodania: 30.04.2014

Skok w nowe media - zaczynamy Bibliocamp

Bezpieczeństwo w sieci, kreowanie własnego wizerunku, tworzenie i promocja treści w nowych mediach to tylko część tematów Bibliocampu 2014. Warsztaty i spotkania dla dzieci i dorosłych będą się odbywać w maju, czerwcu i we wrześniu.

I to wszystko za sprawą Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Bibliocamp jest odpowiedzią na nowe potrzeby użytkowników bibliotek. Projekt skierowany jest do osób, które w bibliotece szukają inspiracji, wymiany doświadczeń i chcą się uczyć nowych rzeczy. Tegoroczna edycja to czwarta odsłona projektu i z roku na rok przybywa nam uczestników - mówi Alicja Lipińska, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu.

Uczestnicy bibliocampowych wydarzeń dowiedzą się w jak wykorzystać nowe technologie we własnej twórczości i zebrać fundusze na wydanie własnej książki oraz jak pisać teksty na bloga i do Internetu. Edukatorzy medialni Anna Miller i Grzegorz Stunża poprowadzą warsztat dla rodziców, o tym jak chronić bezpieczeństwo swoje i swojego dziecka w mediach społecznościowych, lokalni aktywiści będą mogli skorzystać z podpowiedzi jak promować swoje inicjatywy w Internecie. Na warsztatach kreatywnego pisania młodzi ludzie nauczą się trudnej sztuki przetwarzania informacji oraz poznają nowoczesne formy przekazu zgodnie z hasłem spotkań „nic nie ogranicza naszej wyobraźni”.

Na część spotkań obowiązują zapisy, dlatego zachęcam do śledzenia naszego bloga bibliocamp.info, gdzie znajdują się informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń. Już dziś zapraszam na otwarte spotkanie z Beatą Stasińską prezes grupy wydawniczej Foksal, które odbędzie się na Targu Węglowym, 6 czerwca, o godz. 18.00, a poprowadzi je Barbara Piórkowska - mówi Lipińska.

Bibliocamp 2014 to także oferta dla bibliotekarzy.

Zmiana roli bibliotek to duże wyzwanie dla pracujących w nich ludzi. Bibliotekarz dzisiaj to często animator kultury i lokalnej społeczności, broker informacji i edukator. Dlatego w ramach wrześniowych spotkań przygotowaliśmy specjalną ofertę dla pracowników bibliotek, która pomoże im odnaleźć się w wirtualnej rzeczywistości i wykorzystywać nowe możliwości - mówi Natalia Gromow, rzecznik prasowy WiMBP i wolontariuszka w programie LABiB.

Organizatorzy projektu: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Partnerzy projektu: Edukator Medialny, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Gdański Archipelag Kultury - Projektornia, iBedeker, Instytut Kultury Miejskiej, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich – okręg pomorski

Patroni medialni: Trójmiasto.pl, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

www.bibliocamp.info

Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

nad. Natalia Gromow - rzecznik prasowy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP