Polecamy
Hanna Łaskarzewska 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację... więcej >

Tydzień Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach

Autor: Biblioteka: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Poddębicach Województwo: łódzkie
Data dodania: 30.04.2014

Zachęcamy do zapoznania się z imprezami organizowanymi w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach  z okazji Tygodnia Bibliotek 2014 „Czytanie łączy pokolenia”.

- Wystawa pt. „Tydzień Bibliotek i Dzień Bibliotekarza” –  okolicznościowa wystawa, na której odnajdziemy informacje o Tygodniu Bibliotek i Dniu Bibliotekarza. Na ekspozycji znajdują się książki i czasopisma bibliotekarskie, fotografie i krótka charakterystyka najbardziej znanych polskich bibliotek, artykuły dotyczące zawodu bibliotekarza, a także bibliotekarskie dowcipy i humorystyczne obrazki. Wystawę można oglądać do końca maja.

- „W zaciszu biblioteki …" - wystawka o Powiatowej Bibliotece Publicznej w Poddębicach. Pracownicy Biblioteki postanowili przybliżyć Czytelnikom swoje miejsce pracy i przygotowali wystawę o swojej bibliotece. Można na niej obejrzeć zdjęcia z różnorodnych imprez kulturalnych organizowanych w bibliotece (spotkań ze znanymi ludźmi, lekcji bibliotecznych, wizyt przedszkolaków czy tematycznych wystaw). Odwiedzający mogą zapoznać się z historią biblioteki powiatowej, jej strukturą oraz zbiorami.

„Biblioteka Powiatowa w Poddębicach” – prezentacja multimedialna oraz lekcje biblioteczne dla dzieci i młodzieży z terenu powiatu poddębickiego przybliżające działalność PBP w Poddębicach.

„Głośne czytanie bajek” – Czytanie bajek i wierszy najmłodszym Czytelnikom w związku z Ogólnopolską Akcją pt. "Cała Polska Czyta Dzieciom"  - 8 – 31 maja.

„Powiatowy Dzień Bibliotekarza” – spotkanie z bibliotekarzami z terenu powiatu poddębickiego z okazji Dnia Bibliotekarza. Impreza organizowana przez PBP w Poddębicach oraz Starostwo Powiatowe w Poddębicach – 8 maja.

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką - łódzką pisarką – 8 maja.

Konkurs plastyczny pt. „Moja zakładka do książki” przeznaczony dla przedszkolaków z przedszkoli publicznych powiatu poddębickiego – finał 16 maja.

Akcja w Bibliotece – „Amnestia dla czytelników” zalegającymi z wypożyczonymi książkami   1- 31 maja.

W czasie trwania Tygodnia Bibliotek PBP w Poddębicach udostępni bezpłatne korzystanie z Internetu w Czytelni Multimedialnej dla młodzieży szkolnej oraz studentów do celów edukacyjnych.

Zapraszamy serdecznie do Powiatowej Biblioteki Publicznej

w Poddębicach.

Oprac. Edyta Durka

p.o. Dyrektor

PBP w Poddębicach


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP