Polecamy
35,00 PLN

„Praca pt. Język Haseł Przedmiotowych Biblioteki Narodowej: od analizy dokumentu do opisu... więcej >

Projekt "Ekonomiak czyta"

Autor: Biblioteka: Biblioteka w Zespole Szkół nr 5 w Ełku Województwo: warmińsko-mazurskie
Data dodania: 01.05.2014

Pod hasłem „650 lat w służbie książki” ruszyła ogólnopolska akcja na rzecz wzrostu czytelnictwa. Sześć i pół wieku temu, w 1364 roku, w Polsce pojawił się stacjonariusz, którego zadaniem było wytwarzanie, udostępnianie i rozprowadzanie kopii ksiąg. Stacjonariusz zatem pełnił jednocześnie trzy funkcje – wydawcy, księgarza i bibliotekarza. Dla upamiętnienia tej rocznicy Komitet Porozumiewawczy Bibliotekarzy, Księgarzy i Wydawców ogłosił rok 2014 ROKIEM CZYTELNIKA.

Podejmując to wyzwanie, zaplanowaliśmy szereg akcji czytelniczych pod hasłem „Ekonomiak czyta”. Zrealizujemy je m.in. w czasie obchodówMiędzynarodowego Dnia Języka Ojczystego (21 II), Międzynarodowego Dnia Poezji (21 III) oraz Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23 IV). Czekają na was również majówka z książką, tydzień filmowy, podczas którego będziecie mieli okazję poznać wybitne ekranizacje i adaptacje dzieł literackich, terenowa gra szkolna oraz liczne wystawy książek. Rok czytelnika to okazja do udziału w różnorodnych konkursach z nagrodami. Pierwsze z nich ogłosimy już wkrótce. Z promowaniem czytelnictwa wyjdziemy także poza mury szkoły – podejmiemy współpracę z placówkami przedszkolnymi. Nasza młodzież przygotowuje już inscenizację baś ni dla najmłodszych czytelników, a w ramach obchodów  Międzynarodowego Dnia Książek dla Dzieci (2 IV) przeprowadzimy akcję czytania przedszkolakom.

Zapraszamy wszystkich do włączania się w obchody ROKU CZYTELNIKA oraz dzielenia się własnymi pomysłami. Liczymy na zaangażowanie środowiska szkolnego – zarówno uczniów, jak i nauczycieli.

Zespół programu „Ekonomiak czyta” (B. J. Koronkiewicz, U. Michalak, I. Możejko I. Chrostowska, D. Kawałko, I. Kowalczyk)Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP