Polecamy
Paulina Motylińska 28,00 PLN 35,00 PLN

Monografia poświęcona informacji zdrowotnej została przez Autorkę bardzo starannie przygotowana... więcej >

WTK startują już 22 maja

Data dodania: 12.05.2014

WTK startują już 22 maja

Już 22 maja startują Warszawskie Targi Książki, które potrwają do niedzieli 25 maja. Impreza po raz drugi odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na targach obecne będzie Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - zapraszamy na stoisko 214V.

 

Konferencja prasowa Warszawskich Targów Książki

Organizatorzy WTK serdecznie zapraszają na konferencję prasową targów we wtorek, 20 maja br. o godzinie. 12.00 do Pałacu Prymasowskiego w Warszawie (Sala Niebieska) przy ul. Senatorskiej 13/15.

Bilety na WTK już w sprzedaży

Ruszyła przedsprzedaż biletów na Warszawskie Targi Książki w warszawskich salonach EMPIK. Oferowane są bilety w cenie 10 zł – normalny, 5 zł ulgowy. Dzieci do lat 12 wchodzą na targi bezpłatnie. Zasady wstępu na Warszawskie Targi książki dostępne są na stronie internetowej targów.

Bilety można też kupić w przedsprzedaży internetowej – za pośrednictwem serwisu Groupon (link). Dostępne będą również w kasach w dniach i godzinach otwarcia targów.

Bibliotekarze również wchodzą na Targi bezpłatnie.

Warszawska premiera targowa

Warszawskie Targi Książki wraz z serwisem Granice.pl zapraszają wszystkich, uczestniczących w targach wydawców do udziału w plebiscycie „Warszawska Premiera Targowa”. Odwiedzający targi będą mieli możliwość oddania głosu zgłoszoną do plebiscytu książkę. Głosy można będzie oddawać za pośrednictwem strony internetowej. 25 maja o godzinie 13.00 na targowej Kanapie Literackiej poznamy tegorocznego laureata plebiscytu. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 maja br. W razie pytań prosimy o kontakt: Magdalena Galiczek, mgaliczek@granice.pl, 535 677 788.

Lektury nieobowiązkowe - moc atrakcji dla dzieci i młodzieży

Warszawskie Targi Książki z roku na rok oferują dzieciom i młodzieży coraz bogatszy program zajęć zachęcających do czytania. A w tym roku nowości: warszawska odsłona Festiwalu Literatury dla Dzieci i sobotnio-niedzielny piknik na płycie stadionu pod nazwą Rodzinny weekend z książką.

W czwartek i piątek wiele atrakcyjnych pozycji programowych czeka na zorganizowane grupy dzieci i młodzieży. Wydarzenia dla dzieci młodszych odbywać się będą w galerii Stadionu Narodowego, wydarzenia dla gimnazjalistów i licealistów, w tym lekcje literatury i historii – w Centrum Konferencyjnym. W sobotę i niedzielę zapraszamy dzieci z rodzicami i opiekunami.

Dzieci będą mogły wziąć udział w licznych animacjach literackich, posłuchać głośnego czytania, spotkać się z autorami oraz wziąć udział w warsztatach i przedstawieniach. Młodzież gimnazjalna i licealna będzie mogła uczestniczyć w lekcjach literatury i historii przygotowanych przez specjalistów IBL PAN, Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Muzeów z Warszawy i Mazowsza.

W planie między innymi zajęcia poświęcone twórczości Zygmunta Krasińskiego, Stefana Żeromskiego, Witolda Gombrowicza, Leopolda Tyrmanda, Zbigniewa Herberta, Stanisława Grochowiaka, a także postaciom i wydarzeniom historycznym. Młodzież będzie też mogła wysłuchać wykładu „Od Zielonego Balonika do Potem - czyli o historii polskiego kabaretu” czy zobaczyć przedstawienie multimedialne „Via Hrabal” z okazji 100-lecia urodzin Bohumila Hrabala, na które zaprosi Czeskie Centrum.

Nowością będzie piątkowy cykl wykładów popularyzujących wiedzę pod tytułem „Spotkania z nauką – Wszechnica PAN” z udziałem cenionych popularyzatorów nauki: prof. Michała Kleibera, prof. Karola Myśliwca, dr. Stanisława Bajtlika, prof. Jerzego Bralczyka, dr. Krzysztofa Skabka i prof. Jerzego Vetulaniego.

Wymienię, zamienię, oddam…

Na miłośników książki cyfrowej czekają prezenty. W ramach akcji Książka za książkę za papierowy egzemplarz książki przyniesiony na targi będzie można otrzymać kupon do bezpłatnego pobrania ebooków ufundowanych przez PUBLIO. Legimi zaoferuje kody dostępu do 2-tygodniowego okresu bezpłatnego czytania ebooków ze swoich zasobów.

Portal Qlturka zaprasza do dzielenia się książkami. Zostaną przekazane tym, którym przyniosą wiele radości. A w niedzielę portal Lubimy Czytać zorganizuje na targach akcję wymiany książek drukowanych.

Rodzinny weekend z książką na płycie stadionu

W weekend na targach królować będą spotkania autorskie i inne wydarzenia literackie oraz artystyczne.

Po raz pierwszy na targach odbędzie się Rodzinny weekend z książką na płycie stadionu. To doskonałe miejsce rodzinnej rozrywki związanej przede wszystkim z literaturą, choć nie tylko.

Strefa z leżakami i kawiarenką na murawie pozwoli zwiedzającym odetchnąć od codziennego zgiełku, posłuchać mp3 z nagraniami Wisławy Szymborskiej, wymienić się polskimi i obcojęzycznymi książkami, i wreszcie poczytać wypożyczone książki, a nawet „przeżyć” je osobiście dzięki dramie przygotowanej przez aktorów.

Na dzieci… młodzież i dorosłych czeka zabawa cosplay. Warto przyjść na targi w przebraniu znanych Galów - Asterixa i Obelixa, Kaczora Donalda czy innych postaci z popularnych komiksów i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. Osoba, która najlepiej odzwierciedli postaci z komiksu René Gościnnego wyjedzie do położonego pod Paryżem Parku Asterixa. Przelot oraz bilety do Parku fundują linie lotnicze AIR FRANCE.

Uczestników Rodzinnego weekendu z książką zachęcamy też do bicia rekordu Guinnessa w malowaniu największej kolorowanki - ilustracji książkowej, rysowaniu kredą na płycie stadionu postaci autorstwa Papcia Chmiela - Tytusa, Romka i A’Tomka pod hasłem Czytanie Uczłowiecza, czy do udziału w hucznych urodzinach Kaczora Donalda - warsztatach z rysownikiem komiksów Kaczora Donalda – Gianluca Paniello, konkursach i quizach wiedzy o Kaczorze Donaldzie i o pochodzeniu tytułu Gigantów. Będą też duże puzzle z wizerunkiem mieszkańców Kaczogrodu, wielki tort urodzinowy, punkt wymiany archiwalnych komiksów Gigant i konkurs dubbingu.

Dla młodszych dzieci przygotowano kameralne gry i zabawy plastyczno-muzyczne, a na dwóch scenach spektakle i musicale. W niedzielę w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci odbędzie się Zlot fanów Pippi.

We współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej, w specjalnym kinowym namiocie, prezentowane będą adaptacje filmowe z zasobów Filmoteki Szkolnej PISF. Stołeczny charakter pikniku podkreśla prezentacja elementów Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Uroczyste otwarcie Rodzinnego weekendu z książką odbędzie się w sobotę 24 maja już o godz. 11.00. Zapraszamy!

Laureat plebiscytu Warszawskich Targów Książki i Lubimy Czytać

Czytelników, uczestników targów z przyjemnością zapraszamy na spotkanie z Arturem Andrusem na scenie głównej targów - Kanapie Literackiej w sobotę o godzinie 12.30.

Lista Autorów - gości tegorocznych Warszawskich Targów Książki liczy już blisko 600 osób!


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP