Polecamy
47,00 PLN

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE... więcej >

Kultura Uskrzydla

Data dodania: 23.05.2014

Kultura Uskrzydla

W ostatnim tygodniu maja w całej Polsce odbędzie się blisko dziewięćdziesiąt wydarzeń kulturalnych przygotowanych przez dzieci i młodzież, łączących edukację z nowymi technologiami. Już 24 maja rusza Tydzień Akademii Orange, a wraz z nim liczne atrakcje - oncerty, spektakle, gry miejskie, warsztaty, pokazy - wszystkie otwarte dla publiczności.

Organizator akcji - Fundacja Orange - zaprasza także wszystkie biblioteki, organizacje pozarządowe, placówki kultury i oświaty do udziału w konkursie fotograficznym „Kultura Uskrzydla”.

Młodzi twórcy zorganizują między innymi premierę platformy internetowej z dawnymi grami w formie interaktywnej (w Warszawie), wystawę szalików inspirowanych twórczością Witolda Lutosławskiego (we Wrocławiu), prezentację modelu 3D dzielnicy Nowy Port i tworzenie portretów w formie książki dotykowej (w Trójmieście), a także Festiwal Latawców (w Łukowie), gry miejskie i odsłonięcie pomnika 3D (w Łodzi), pokaz filmu z oryginalną ścieżką dźwiękową (w Strzelcach Opolskich) i wiele innych. Kilkadziesiąt wydarzeń zaplanowanych na 24 maja – 1 czerwca to finały 48 projektów edukacji kulturalnej, w których przez ostatnich sześć miesięcy uczestniczyło blisko 5000 młodych twórców z 14 województw.

Wszystkie wydarzenia odbywające się podczas Tygodnia Akademii Orange są otwarte i bezpłatne. Partnerem akcji jest Nasze Miasto. Więcej informacji na temat Tygodnia Akademii Orange (w tym harmonogram wydarzeń) znajduje się na stronie www.akademiaorange.pl/kulturauskrzydla

Szczegółowych informacji udzielają:

Źródło: PRB


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP