Polecamy
Aleksander Radwański 6,00 PLN 19,00 PLN

JEŚLI:   prowadzisz samodzielnie bibliotekę lub w małym zespole nie jesteś maniakiem... więcej >

Spotkanie Komisji Opracowania Rzeczowego Zbiorów SBP

Data dodania: 15.10.2010

Komisja Opracowania Rzeczowego Zbiorów przy Zarządzie Głównym SBP oraz Biblioteka Narodowa zapraszają zainteresowane osoby na spotkanie poświęcone problemowi tworzenia punktów dostępu do materiałów ikonograficznych (fotografii, grafiki, reprodukcji obrazów itp.) prezentowanych publicznie w katalogach  różnych instytucji czy bibliotekach cyfrowych.

Na przykładzie doświadczeń własnych i obserwacji pracowników Biblioteki Narodowej zostaną omówione zagadnienia opisu i wyszukiwania informacji o tego rodzaju zbiorach, ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do treści przedstawień.

Spotkanie odbędzie się 3 listopada 2010 roku o godzinie 11:00 w Bibliotece Narodowej w Sali 218.

Opinie i spostrzeżenia specjalistów  z różnych instytucji kultury pomogłyby w szerszym spojrzeniu na to zagadnienie. Liczymy na wymianę doświadczeń i dyskusję.

Osoby, które zechciałyby przedstawić swoje doświadczenia czy propozycje  w postaci krótkiego wystąpienia, prosimy o kontakt:
Aldona Borowska, Przewodnicząca KORZ przy ZG SBP:
a.borowska@bn.org.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. (22) 608 29 13
Paweł Rygiel, Sekretarz KORZ przy ZG SBP:
p.rygiel@bn.org.plTen adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. (22) 608 29 28


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP