Polecamy
10,00 PLN 27,00 PLN

Opracowanie: „Jan Muszkowski: ludzie, epoka, książki. Tradycje i kontynuacje” obejmuje... więcej >

Urodzinowe czary w jasielskim Klubie Czytających Rodzin

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 10.06.2014

5 czerwca 2014 r. Czytelnia Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zamieniła się w magiczne, pełne niespodzianek laboratorium. W tak nietypowy sposób Klub Czytających Rodzin świętował XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom i swoje trzecie urodziny.

Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć tortu, gości i prezentów. W tym wyjątkowym dniu we wspólnym rodzinnym czytaniu i świętowaniu klubowiczom towarzyszyły: Bożena Molska-Olbrot, kierownik Wydziału Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jasła, Barbara Siuta z Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R. Weigla w Jaśle oraz Róża Bizon z Centrum Edukacji SOWA. To właśnie za sprawą przyniesionych przez nią rekwizytów i przeczytanego wiersza M. Rusinka „Druid” uczestnicy spotkania przenieśli się do świata niespodzianek i eksperymentów. Stworzyli własne ogródki pełne „rosnących” minerałów, mieszali zmieniające kolory mikstury z wody, mąki, sody i jodyny, badali za pomocą papierków lakmusowych zawartość kubeczków z tajemniczymi płynami. Niezwykłe i pełne nowych doświadczeń urodziny Klubu Czytających Rodzin odbyły się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Jasła i Centrum Edukacji SOWA, a dopełnieniem urodzinowej zabawy były prezenty dla wszystkich klubowych dzieci – książki podpisane przez ich ulubionych autorów, ufundowane przez PGNiG S.A., sponsora jasielskiej edycji Tygodnia Czytania.

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Rzeszów, TV Obiektyw, TV Jasło, Nowe Podkarpacie, Gazeta Codzienna Nowiny i Portal Nowiny24.pl, ITV Południe, oraz portale: MiastoJaslo.pl, TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, TwojeJaslo.pl.

MBP w JaślePartner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP