Polecamy
55,00 PLN

Książkę tworzą trzy merytorycznie wyróżniające się części: prezentacja unikalnej... więcej >

CzitBot5! Mali jaślanie o przyszłości czytania

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 10.06.2014

Dlaczego czytanie jest mądre? Czego można dowiedzieć się z książek? Jak będzie wyglądało czytanie i książki za kilkadziesiąt lat? Nad tymi zagadnieniami twórczo zastanawiali się uczestnicy Klubu Sieciaka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle 4 czerwca b.r., podczas spotkania „Czytanie w chmurze”.

Mali klubowicze wysłuchali głośnego czytania opowiadania „Robot” W. Widłaka w wykonaniu wolontariuszki MBP Jasło – Beaty Sychty i sprawdzili na czym polega „czytanie w chmurze” on-line. Przeglądam katalog żywych książek i bajka „Chory kotek” czyta się sama! Klikam i kartki przewracają się i szeleszczą – relacjonowała Ania.

Dzieci w grupach tworzyły prace inspirowane hasłami „Czytanie – mądra rzecz!” oraz „Książka, która mówi? Czytanie w przyszłości!”. Wspólna praca była pełna dziecięcych  emocji i dyskusji, a jej efekty – fantastyczne. Iza i Ania stworzyły pracę o bibliotece, w której wszystkie ksiązki czytają się same a Michał, Paweł i Michał plakat „CzitBot5 – czytanie w przyszłości”.

Kasia i Iza przygotowały prezentację i pracę zatytułowaną „Bądź mądry – czytaj!” Kiedy czytamy i wysilimy wyobraźnię możemy poczuć się jak bohater książki – tłumaczyła Kasia. Natomiast Jakub i Tomek plakatem i autorskim wierszykiem przekonywali, że czytanie „bawi, uczy i to naprawdę fajna rzecz”.

Na zakończenie Sieciakowi klubowicze otrzymali książki „Zagadki nauki i techniki” ufundowane przez Polskie Górnictwo Naftowe  i Gazownictwo – sponsora XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom”. Teraz sprawdzę czy naprawdę są takie roboty, które czytają książki – skwitował spotkanie Kuba.

Spotkanie „Czytanie w chmurze” jest jednym z wydarzeń w ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom „Czytanie-mądra rzecz!”.

Sponsorem XIII OTCD „Całe Jasło czyta dzieciom” jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: TVP Rzeszów, TV Obiektyw, TV Jasło, Nowe Podkarpacie, Gazeta Codzienna Nowiny i Portal Nowiny24.pl, ITV Południe, oraz portale: MiastoJaslo.pl, TerazJaslo.pl, Jaslo4u.pl, Jaslonet.pl, TwojeJaslo.pl.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP