Polecamy
49,00 PLN

Laureat Nagrody Naukowej SBP im. Adama Łysakowskiego za rok 2019 Publikacja zbiorowa Mai... więcej >

Poligrafia warta 11,7 mld zł

Data dodania: 11.06.2014

Poligrafia warta 11,7 mld zł

5 czerwca w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbyła się konferencja zatytułowana „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”, której organizatorami byli: Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, firma audytorsko-doradcza KPMG oraz GPW. W konferencji uczestniczyli przedstawiciele organizacji biznesowych oraz liczni przedstawiciele firm poligraficznych.

Głównym punktem konferencji była prezentacja czwartej edycji raportu „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”, cyklicznej już publikacji opracowanej przez Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga i KPMG.

Od ponad trzech lat jestem osobiście zaangażowany w przygotowanie raportów i dlatego branża poligraficzna staje mi się coraz bliższa. Dzięki temu widzę, jakie miejsce w kraju zajmuje ten sektor gospodarki. I gratuluję wszystkim poligrafom, bo tworzycie wspaniała branżą, która z optymizmem patrzy w przyszłość - stwierdził z zadowoleniem Jacek Bajger.

W ubiegłym roku wielkość produkcji sprzedanej przedsiębiorstw poligraficznych wyniosła 11,7 mld zł, a prognozy na rok 2015 przewidują osiągnięcie poziomu 13 mld zł. Polska jest jednym z nielicznych krajów Unii Europejskiej, w których branża poligraficzna dynamicznie się rozwijała w latach 2009-2012. W tym okresie w Polsce wzrosły zarówno przychody, jak i zatrudnienie, gdy większość państw Unii Europejskiej odnotowała spadek obu tych wskaźników.

Źródło: Rynek Książki


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP