Polecamy
Hanna Łaskarzewska 35,00 PLN

Celem publikacji jest przedstawienie czołowych postaci, które tworzyły organizację... więcej >

Międzynarodowi goście z wizytą w wołomińskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie Województwo: mazowieckie
Data dodania: 11.06.2014

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie to miejsce inspirujących spotkań, również na niwie międzynarodowej. Są one szczególnie cenne, jeśli dotyczą osób, działających na podobnym polu, a ich rezultatem są pozytywne zmiany i obustronne pobudzenie kreatywności.
Z nieskrywaną radością w poniedziałek, 9 czerwca, przywitaliśmy w murach biblioteki niecodziennych gości. Byli to nauczyciele pracujący w polskich szkołach, znajdujących się na terenie czterech ościennych państw: Białorusi, Czech, Litwy i Ukrainy. W dniach 6 – 18 czerwca odwiedzili oni nasz kraj w ramach projektu : Polska nowoczesna edukacja – funkcja nauczyciela we wzmacnianiu roli języka polskiego i budowaniu wizerunku polskiej szkoły. Powstał on z inicjatywy Fundacji „Bliżej Polski” i jest współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Była to doskonała okazja na zaprezentowanie, zarówno polskiej oświaty, jak i kultury, przedstawicielom nauczycielskiej braci, posiadającej polskie korzenie, a mieszkającej i pracującej poza granicami Polski. Uczestniczyli oni w szkoleniu, przeprowadzonym przez pracowników biblioteki, dotyczącym nowoczesnej i atrakcyjnej formy funkcjonowania instytucji kultury. 
Program wizyty w bibliotece był niezwykle intensywny, wszak pragnęliśmy, aby nasi goście poznali całość, skomplikowanej przecież i wielotorowej działalności biblioteki, poczuli jej pozytywnego ducha i przede wszystkim, przychylność i otwartość wołomińskich bibliotekarzy. Po uroczystym przywitaniu przez dyrektor biblioteki, Izabelę Bochińską, udaliśmy się na zwiedzanie tajemniczych, klimatycznych i pełnych książek, zakamarków naszej siedziby. Uczestnicy szkolenia odwiedzili wszystkie działy biblioteki, a także wysłuchali informacji o przedsięwzięciach, podejmowanych w ramach promocji biblioteki. 
Kolejną częścią spotkania była prezentacja multimedialna, dotycząca działalności kulturalnej, prowadzonej przez biblioteką. Uczestnicy szkolenia wzięli także udział w jednej z lekcji bibliotecznych, w których przez cały rok szkolny uczestniczą przedszkolaki i uczniowie placówek oświatowych Miasta i Gminy Wołomin. Był to doskonała okazja do integracji grupy oraz zaprezentowania niekonwencjonalnego sposobu promowania czytelnictwa. Inicjatywa spotkała się wśród naszych gości z ciepłym przyjęciem. Grupa chętnie i aktywnie uczestniczyła w grze w skarpetkowe memory oraz w tworzeniu własnego pamiątkowego Niedoparka. Na zakończenie spotkania, w ramach promocji naszego miasta, każdy uczestnik otrzymał widokówki z wizerunkami najważniejszych miejsc na mapie Wołomina.
Wierzymy, że wizyta międzynarodowej grupy nauczycieli w wołomińskiej bibliotece oraz szkolenie, w którym uczestniczyli, będzie dla nich doskonałą inspiracją do dalszej pracy, a naszą instytucję opuścili z wieloma kreatywnymi pomysłami.  


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP