Polecamy
19,00 PLN 29,00 PLN

Biblioteka to dzisiaj instytucja wielowymiarowa. Z jednej strony, jak od wieków, gromadzi i... więcej >

Nie przespane noce ze scrabble

Autor: Biblioteka: Biblioteka Publiczna Gminy Kłodzko Województwo: dolnośląskie
Data dodania: 12.06.2014

Tegoroczna nocna majówka w bibliotece w Wojborzu już za nami. Jednak możemy z satysfakcją powiedzieć, że okazała się ona pełnym sukcesem. W majowy piątek potkali się czytelnicy i przyjaciele Biblioteki z Polski i Czech, by wziąć udział w licznych niespodziankach, przygotowanych na ten wieczór. Wszystkich powitała pani Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko.

 

Podczas tej wyjątkowej nocy organizatorzy zaproponowali swoim gościom bogatą, różnorodną ofertę, związaną z literaturą, teatrem, filmem, muzyką, rozrywką i nowoczesnymi technologiami komunikacyjnymi.

 

Spotkanie rozpoczęto od wysłuchania „Piosenki bibliotekarza” Juliana Sztatlera oraz chóralnego śpiewania pieśni patriotycznych. Maj, to nie tylko ogólnopolski Tydzień Bibliotek, Święto Bibliotekarza, ale przede wszystkim czas ważnych dla Polaków świąt państwowych.

 

Z głębi dziejów, z krain mrocznych,
Puszcz odwiecznych, pól i stepów,
Nasz rodowód, nasz początek,
Hen od Piasta, Kraka, Lecha.
Długi łańcuch ludzkich istnień
Połączonych myślą prostą.

Żeby Polska, żeby Polska!
Żeby Polska była Polską!

 

Miłą niespodziankę miała uczennica Julia Krenz, której dyrektor Biblioteki wręczył nagrodę i dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie plastycznym „Kolory baśni Andersena” za „Małą Syrenkę”.

 

Z dużym aplauzem przyjęty został Teatrzyk „Kopnięta Gęś” z Domu Pomocy Społecznej w Podzamku, który pokazał „Dziewczynkę z zapałkami” na wiele sposobów.

 

Swoje 30 minut miała pani Dorota Felcenloben – Latarnik Polski Cyfrowej, która zachęcała pokolenie 50+ do podnoszenia kompetencji cyfrowych i poznawania nowoczesnych technik komunikacyjnych za pomocą Internetu. Dobrą lekcję w tym obszarze edukacyjnym pokazał aktor Andrzej Grabowski metodą online, dla którego „każdy dzień bez komputera i Internetu jest straconym czasem”.

 

Potem panie bibliotekarki Małgosia i Bogusia dzieliły pysznym tortem książką, kawą i herbatką. I okazało się, że większość czekała z zapartym tchem na rozgrywki scrabble. Przy planszach zasiadło piętnaście osób w różnym wieku, w tym gościnnie pani Mariola Huzar. Do wzięcia były dwa tytuły mistrzowskie oraz nagrody rzeczowe według wyboru dla każdego uczestnika. Cztery główne nagrody stanowiły: odkurzacz samochodowy, namiocik domek, ekspander sprężynowy i grill plenerowy. Tak to się skończyło:

 

1 lokata

pani Jadwiga Drozdowska

173 pkt

Nocny Mistrz Scrabble 2014

2 lokata

pan Emeryk Drozdowski

141 pkt

Wicemistrz

3 lokata

Przemek

115 pkt

 

4 lokata

Julia

108 pkt

 

5 lokata

Wojtek

107 pkt

 

6 lokata

Ola

103 pkt

 

 

I na tych wynikach poprzestaniemy, bo nie ważne wyniki, ważne, że byliśmy razem i bawiliśmy się znakomicie!

Działanie realizowane było w ramach trwałości projektu Bajeczne Animacje Kulturalne, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP