Polecamy
45,00 PLN

Monografia odzwierciedla zainteresowania naukowe teoretyków i praktyków, którzy w swojej... więcej >

Baśnie z czterech stron świata w jasielskiej Bibliotece!

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle Województwo: podkarpackie
Data dodania: 26.06.2014

Byłeś już w Ameryce Północnej i Południowej, Azji, Europie i Afryce? Chcesz w wakacje przenieść się do krainy ryżu, angielskiej królowej, torreadorów i tancerek flamenco? Nic prostszego! Wystarczy bawić się z nami! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza  dzieci w wieku 5-11 lat na zwiedzanie przez działanie! Głośne czytanie baśni z czterech stron świata i zdobywanie wiedzy o kulturze mieszkańców odległych krain to przede wszystkim dobra zabawa oraz pasjonująca wyprawa do świata legend, ciekawostek i nieznanych nam dotąd opowieści. Zajęcia odbywać się będą w Oddziale dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) i filiach bibliotecznych (Filia nr 1 – ul. Sobniowska 34, Filia nr 2 – ul. Kopernika 8, Filia nr 3 – ul. Szopena 22).

W Oddziale dla Dzieci wyruszymy na podbój Ameryki Północnej i Południowej. Dowiemy się w co bawili się Indianie, zbudujemy azteckie miasteczko, odkryjemy sekret trzech pomarańczy i poćwiczymy naszą orientację w terenie.

Wspólnie z Filią nr 1 podróżować będziemy do Azji. Weźmiemy udział  paradzie chińskich smoków, poćwiczymy japońską kaligrafię, zbudujemy mongolski domek i przekonamy się w co bawią się azjatyckie dzieciaki.

Z Filią nr 2 podążać będziemy przez Europę. Dzięki temu znajdziemy się na barwnych polach tulipanów, dowiemy się, które miasto to kolebka mody i dobrej kuchni, sprawdzimy swoją wiedzę  z najpiękniejszych baśni polskich i zbudujemy zamek dla angielskiej królowej.

W Filii nr 3 zawędrujemy do Afryki. Poczujemy rytm afrykańskiej samby, weźmiemy udział w paradzie masek, dowiemy się po czym poznać drapieżne zwierzęta i przekonamy się jak powstają kosmetyki pięknej Aszanti.

Spotkania odbywać się będą od 2 lipca do 27 sierpnia br. według harmonogramu dostępnego na stronie www.mbp.jaslo.pl.

Oddział dla Dzieci (środa 12.00)

Filia nr 1 (środa 12.00)

Fila nr 2 (czwartek 12.00)

Filia nr 3 (wtorek 12.00)

 Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP