Polecamy
48,00 PLN 65,00 PLN

Tom jest pionierską analizą twórczej działalności „lilipucich” wydawnictw,... więcej >

Młodzi Lubuszanie u prezdydenta

Autor: Hanna Ciepiela Biblioteka: Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Województwo: lubuskie
Data dodania: 27.06.2014

Konkurs z inicjatywy Kancelarii Prezydenta zorganizowali:  Ośrodek Rozwoju Edukacji i Ministerstwo Edukacji Narodowej.   Zmagania trwały pięć miesięcy.  Koordynatorami etapów wojewódzkich były biblioteki pedagogiczne. –  Do konkursu zgłosiło się 13 lubuskich szkół  - mówi Krystyna Krzywak z Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka  Metodycznego w Gorzowie Wlkp. - Naszym zadaniem było  wyłonienie jury i wybranie najlepszych prac.

Konkurs odbywał się w kilku kategoriach. Szkoły przesyłały m.in. plakaty, eseje, scenariusze i projekty szkolne.  W woj. lubuskim tytuły laureata zdobyły cztery szkoły.  Jedną z nich był  Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze, który na konkurs przygotował m.in. prezentację multimedialną, reporterska sondę wśród uczniów, a nawet własną wersję mickiewiczowskich „Dziadów”.  W kategorii projektów edukacyjnych tytuł laureata otrzymał też Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drezdenku.  Ponadto w kategorii indywidualnej zwyciężyły: Julia Wysocka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Drezdenku  i  Dominika Zalewska  z Gimnazjum im. Władysława Jagiełły w Skwierzynie.   Obie uczennice na konkurs przesłały plakaty.  

Nagrodą w konkursie było spotkanie z Prezydentem B. Komorowskim w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego. Uczestniczyło w nim ponad 300 uczniów i nauczycieli z całej Polski. Pogoda dopisała, spotkanie trwało ponad dwie godziny, a jedną z atrakcji był recital Kamila Bednarka.

Hanna Ciepiela

fot. arch. prywatne Iwony Świekatowskiej

Pamiątkowe zdjęcie lubuskich uczniów i nauczycieli zrobione w Sali Kolumnowej Pałacu  Prezydenckiego.Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP