Polecamy

Leszek Szafrańśki

26,00 PLN

"Tematyka książki jest bardzo aktualna – odnosi się bowiem do funkcjonowania repozytoriów... więcej >

Rodzinne spotkania w wołomińskiej bibliotece

Autor: Biblioteka: Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Nałkowskiej w Wołominie Województwo: mazowieckie
Data dodania: 30.06.2014

Wychodząc naprzeciw możliwościom, jakie niesie ze sobą współpraca z lokalnie działającymi fundacjami oraz starając się czynnie pozyskiwać nowych partnerów, Miejska Biblioteka Publiczna w Wołominie od marca współorganizuje, wraz z lokalną Fundacją Mamy Wołomin, cykl spotkań „Poczytaj mi mamo w Bibliotece”. W cotygodniowych zajęciach uczestniczą maluchy w wieku do 3 lat, wraz z opiekunami. Każde spotkanie składa się z wielu atrakcyjnych aktywności, działających wieloma bodźcami, rozwijających zdolności motoryczne dziecka, pobudzających koncentrację, uczących różnorodnych sprawności. Zajęcia połączone są z prezentacją multimedialną, która w atrakcyjnej, zabawnej i kolorowej formie, prezentuje temat danego spotkania. Podczas każdych zajęć odbywa się wspólne, głośne czytanie, a także mają miejsce prace plastyczne i zajęcia ruchowe.

Wiele radości sprawiły uczestnikom niedawne zajęcia o tematyce muzycznej. Dzieci poznały charakterystyczne instrumenty: bębenki, tamburyna, grzechotki i trójkąty, by następnie urządzić głośny i radosny koncert w „Kąciku malucha”. Pomysł spotkania zrodził się po szkoleniu w ramach projektu Mały Kolberg, organizowanego przez Fundację Rozwoju Dzieci im. Komeńskiego. W warsztatach uczestniczyli pracownicy Oddziału dla dzieci i młodzieży, którzy poznali sposoby wykorzystania tańca, śpiewu i muzyki w zajęciach dla najmłodszych dzieci.

Obecnie zakończyliśmy pierwszą turę zajęć, a dzieci i mamy udały się na wspaniałe wakacje. My już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania z maluszkami, które już od września ponownie zagoszczą w murach biblioteki.


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP