Polecamy
34,00 PLN 49,00 PLN

Suplement IV obejmuje wszystkich „pracowników książki” (od czasów najdaw­niejszych do... więcej >

Dzięki crowdfundingowi 2300 bibliotek otrzyma darmowy dostęp do e-czasopisma kulturalnego

Data dodania: 02.07.2014

Dzięki crowdfundingowi 2300 bibliotek otrzyma darmowy dostęp do e-czasopisma kulturalnego

 

Elektroniczna wersja czasopisma Alterpop już niebawem trafi do użytkowników polskich bibliotek. Na portalu crowdfundingowym Wspieram.to rozpoczęła się akcja zbierania funduszy na ten cel.

Kwota do zebrania jest niewielka, więc Fundacja Alterpop, która jest wydawcą pisma, liczy na sukces.

 

Karolina Guttek – bibliotekarka z Gdyni:
Biblioteka to już nie skansen zakurzonych książek. Katalogi on-line, audiobooki, wydarzenia kulturalne, spektakle teatralne - z tym wszystkim wychodzi do swojego użytkownika większość polskich bibliotek. Dlatego uważam, że powinien być zapewniony także dostęp do prasy elektronicznej. Zwłaszcza tej na wysokim poziomie, gwarantującej kontakt z niebanalnymi treściami.

Musimy zebrać pieniądze na zakup niezbędnego oprogramowania i promocję akcji wśród użytkowników bibliotek. Po zakończeniu zbiórki stworzymy specjalny adres dla bibliotek, który zapewni łatwy dostęp do nasze pisma. Bibliotekarze będą mogli np. ustawić ten adres jako jedną ze stron startowych na udostępnianych czytelnikom komputerach - mówi Tadeusz Bisewski, prezes Fundacji Alterpop.

Czasopismo Alterpop

Alterpop jest pismem popkulturalnym, ukazującym się od ponad dwóch lat w formie elektronicznej. Jest dostępny poprzez większość polskich portali sprzedających e-booki i e-prasę (m.in. Virtualo, Publio, CDP, e-Kiosk). Wszystkie numery trafiają także na płyty pisma CD-Action. Cena numeru to symboliczne 1.23 zł.

Alterpop jest pismem „bez barier”, co oznacza że jest atrakcyjne zarówno dla znawców kultury, jak i nowicjuszy. Tematycznie obejmuje ambitne elementy kultury popularnej, więc nie odstrasza patetycznością kultury wyższej. Każdy numer zawiera zestawienia premier muzycznych, filmowych, książkowych oraz gier, dzięki czemu jest aktualnym przewodnikiem po kulturze.

Zbiórka odbywa się pod adresem:
https://wspieram.to/alterpop

 


Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP
Partner wspierający SBPPartner wspierający SBP